Eşini dövdü evinden oldu

Eşine dayak atan koca 3 ay evden uzaklaştırma cezası aldı.

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde, eşinin şikayeti üzerine mahkemece 3 ay eve yaklaşmama cezası verilen kişi, cezasını otel odasında çekiyor.
Yeni Türk Ceza Kanunu’nun yürürlüğe girmesinin ardından mahkemeler ilginç kararlara imza atıyor. Sakarya’nın Ferizli ilçesinde yaşayan 4 çocuk annesi Zübeyde Yılmaz (31), eşi Sezai Yılmaz’ın (36) kendisini darp ettiği şikayetiyle mahkemeye başvurdu.

Ferizli Asliye Ceza Mahkemesi Sezai Yılmaz’ı suçlu bularak 1 sene hapis cezasına çarptırdı. Ancak yeni TCK’nın getirdiği Denetimli Serbestlik uygulamasıyla mahkeme, kocaya 3 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Sezai Yılmaz, bu süre içerisinde gece ve gündüz evine girmesi yasak olması sebebiyle geceyi bir otel odasında geçiriyor. Cezasının 1 ayı dolan Yılmaz, 2 ay daha evinden uzak yaşayacak. Denetimli Serbestlik uygulaması gereği Yılmaz, her hafta pazartesi günleri polis merkezine giderek ilçede olduğuna dair imza atıyor.

3 aylık cezasını Ferizli Enes Otel’deki bir odada odasında çeken Yılmaz, zaman zaman ziyaretine gelen çocuklarıyla burada görüştüğünü belirtiyor.

Sezai Yılmaz, 19 yıldır evli bulunduğu eşiyle aralarındaki sorunların kendisini otel odalarına düşürdüğünü ifade etti. Çeşitli işlerde çalışarak geçimini sürdürdüğünü anlatan Yılmaz, tartıştıkları eşi Zübeyde Yılmaz’ın şikayeti üzerine mahkemelik olduğunu belirterek, ”Eşim, savcılığa başvurmuş, şikayetçi olmuş. Sonra mahkemeye çıktık. 1 sene hapis cezası aldım. Bu ceza 3 ay eve girmeme cezası olarak uygulandı. Gidecek başka yerim olmadığı için otel adasında kalıyorum.” dedi.

Evliliklerinden biri 18 yaşındadiğeri 16 yaşındaki 2 kız çocuğuyla 5 yaşında ikiz erkek çocukları bulunduğunu kaydeden Yılmaz şunları söyledi: “Evliliğimiz iyi gidiyordu. Ancak son yıllarda eşimin bana karşı davranışları hareketleri değişti. Beni istememeye başladı. Boşanmamızı isteyen ailesinin de etkisiyle beni istemiyordu.” dedi.

Yılmaz, davaya konu olan olayda eşini dövmediğini, merdivenden düşerek burnundan yaralandığını savunarak, verilen cezayı ağır buluyor. Verilen ceza ile eve girmesinin yasak olduğunu belirten Yılmaz, en çok çocuklarını özlediğini söylüyor.

“EŞİNE ASLA BIÇAK ÇEKMEDİM”

Eşine asla bıçak çekmediğini de anlatan Yılmaz, “Birgün gece eve geldiğimde eşimin evde olmadığını komşuya gittiğini öğrendim. Onu getirmek için komşuya gittim ve bu sırada tartışırken merdivenden düşerek burnu kırıldı. Beni dövdü diye şikayet etti. Şimdi otel odasında perişan bir durumdayım. Birkaç kez intiharı düşündüm. Ancak çocuklarım gözümün önüne gelince yapamadım. Hayattan tek isteğim çocuklarımla birlikte yaşamak. Gerekirse organlarımı satıp çocuklmarıma bakabilirim. Eşim ayrılmak istiyorsa ayrılsın. Bu şekilde otel ordalarında kalmak ağrıma gidiyor. Buralarda perişan oluyorum. Otel parasını da ödeyemiyorum.” diye konuştu.

Zübeyde Yılmaz ise, boşanma davası açtığı eşiyle bir araya gelmelerinin artık mümkün olmadığını söyledi. Eşinin kendisine şiddet uyguladığını ve tehditlerde bulunduğunu ileri süren Yılmaz, çalışarak çocuklarına bakabileceğini ifade etti.

Dayak sebebiyle eşi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ve bu cezayı aldığını ifade eden Yılmaz, eşinin çocuklarla ilgilenmediğini savundu. Eve girememesi sebebiyle evin çevresinde dolaşarak kendisini rahatsız ettiğini kaydeden Yılmaz, “Eşim benden boşanmak istemiyor. Boşanırsam yüzüme kezzap atacağını söylüyor. Zaten 7 aydır evde yoktu. Gelince o hadise yaşandı. Artık onunla bir arada olmak istemiyorum.” şeklinde konuştu.