Eşini öldürüp intihar etti!

Aydın'da bir polis memuru, Doğum Hastanesinde görevli eşini hastanenin acil servis girişinde tabancayla öldürdükten sonra intihar girişiminde bulundu.

Aydın Adliyesinde polis memuru olarak görev yapan Mustafa Ö, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Doğumevinde görev yapan sağlık memuru eşi Elif Ö. ile Devlet Hastanesi acil servisine geldi.

Acil servis önünde belirlenemeyen nedenle eşiyle tartışmaya başlayan polis memuru, tabancasıyla önce eşine ateş etti, ardından kendisini vurdu.

Elif Ö, vücuduna isabet eden kurşunla olay yerinde öldü. Ağır yaralanan Mustafa Ö, acil serviste tedavi altına alındı.

Olayın duyulması üzerine Vali Mustafa Malay ve Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan olay yerine geldi. Emniyet Müdürü Orhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın ailevi nedenlerden kaynaklandığını söyledi.

Orhan, ”Olaydan büyük üzüntü duydum. Eşi bir süre önce yanıma gelmiş ve kocasının gece çalıştırılmamasını rica etmişti. İçine kapanık olduğu için bunu istemişti. Ben de bunu kabul ederek, arkadaşımızı adliyede görevlendirdim. Hastaneye ‘Kalbim sıkışıyor’ diye eşiyle birlikte gelmiş. Çiftin iki çocukları var. Polis arkadaşımızın sağlık durumu ciddiyetini koruyor” dedi.

Vali Mustafa Malay ise olayın ailevi geçimsizlikten kaynaklandığını tahmin ettiklerini, eşiyle aralarında tahrik edici konuşma geçmiş olabileceğini, ancak bunun detayını henüz bilmediklerini söyedi.