Eski eşini ve kızını silahla rehin aldı

Konya'da Kazım P. (35) isimli şahıs, kızının kendisine gösterilmediğini ileri sürerek eski eşi Gülsüm Nur Y.'yi silahla rehin aldı.

İddialara göre işsiz olduğu öğrenilen Kazım P., 4 yıl önce ayrıldığı Gülsüm Nur Y.’nin evine önceki akşam saatlerinde giderek 5 yaşındaki kızı Saliha İlayda P.’yi görmek istedi. Gülsüm Nur Y. eski eşine kızını görmesi için izin vermedi. Kazım P. de bunun üzerine eski eşinin oturduğu apartmanın önünde sabaha kadar bekledi. Sabah saatlerinde Gülsüm Nur Y.’nin yeni eşi Ferudun Y.’yi merdivenlere iterek silah zoru ile eve giren P., evde bulunan eski eşi ve kızını rehin aldı.

Gülsüm Nur Y., evin mutfağına giderek polisi aradı ve durumu anlatarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler Kazım P.’nin elinde silah olduğu için uzun süre yanına yaklaşamadı. Daha sonra polisler ile pazarlık yapan Kazım P., “Kızımı uzun zamandır görmüyorum. Onu çok özledim Fazla değil bana bir saat müddet verin kızımı seveyim daha sonra teslim olacağım.” diyerek polislerden kendisine yardımcı olmasını istedi.

Yanında silah olduğunu belirten şahıs, pencereden de dolu bir mermiyi polislere atarak uyarıda bulundu. Bunun üzerine polis, babaya kızıyla vakit geçirmesi için 1 saat süre tanıdı. Bir saatin sonunda silahı yere bırakan şahıs polise teslim oldu.
Gözaltına alınan Kazım P., sağlık kontrolünden geçirilerek Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, olayın ardından kriz geçiren Gülsüm Nur Y., 112 Acil Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ifadesi alınmak üzere merkeze götürüldü.