Eski milli futbolcular futbolu sevdirmek için bir araya geliyor

Eski Milli futbolcuların da bulunduğu veteranlar futbol takımları ''Futbolu sev, sevdir" projesi kapsamında Hatay'ın Erzin İlçesi'nde gösteri maçı yaptı.

Eski Milli futbolcuların da bulunduğu veteranlar futbol takımları ”Futbolu sev, sevdir” projesi kapsamında Hatay’ın Erzin İlçesi’nde gösteri maçı yaptı.

Türkiye Futbol Adamları Derneği Hatay Şubesi’nin (TÜRFAD) organize ettiği, 1980-2010 yılları birçok futbol takımında forma giymiş ve birçoğu Türk futbolunda yıldız olmuş futbolcuların sahadaki mücadelesi izleyenlerden alkış aldı.

Türkiye Futbol Adamları Derneği Hatay Şubesi ile Osmaniye Veteranlar takımının Erzin Şehir Stadyumu’nda düzenlediği “Türk Futbolunu sev, sevdir” projesi kapsamında düzenlenen karşılaşmada İskenderun Veteranlar takımı, Osmaniye Veteranlar takımını 3-0 yendi.

Amaçlarının, futbolu sevdirmek ve eski futbolcuları spordan koparmadan gençlere örnek olmak istediklerini ifade eden TÜRFAD Hatay Şubesi kurucusu ve eski futbolcu Selim Aras, yakın bir zaman içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ülke genelinde Veteranlar maçlarının resmi olarak oynanması yönünde çalışmalar olduğunu ve bunun için hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Selim Aras, genel merkez olarak da çalışmaların devam ettiğini önümüzdeki aylarda Veteranlar Ligi başlayacağını söyledi.