Eski PKK’lının itirafları

Örgüte katılıp 8 ay dağda kalan Y.T'nin PKK hakkındaki ilginç itirafları.

Şırnak’ta Cudi Dağı’na çıkan DTP’lileri ağır bir dille eleştiren Y.T., “Gördüm ki DTP’liler PKK’ya karşı yapılan operasyon dursun diye dağa çıkmışlar. Yazıklar olsun onlara. Dedim ki, ya onlar da benim gibi cahil kalmışlar ya da kandırılmışlar. Onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.” dedi.

DTP’lilerin çadır kurmasından sonra gözüne uyku girmediğini belirterek, “Bu dağa çıkma olayını duyunca kalktım bavulumu hazırladım. Şırnak’a gitmeye karar verdim. Sabah annem bavulumu gördü ve ‘Nereye?’ diye sordu. ‘Onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar.’ dedim. PKK’nın içinde kalan biri olarak oraya gidip PKK’nın gerçek yüzünü onlara anlatacağımı söyledim. Annem, ‘Gitme, sana bir şey yaparlar, seni bir daha kaybetmek istemiyorum.’ diyerek göndermedi.” diye konuştu.

Y. T. şunları söyledi: “Buradan DTP’lilere sesleniyorum. Siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz? Sizde hiç mi vicdan yok? Kimi kime karşı savunuyorsunuz? Ben 1993 yılında bir akılsızlık yaptım ve PKK terör örgütüne katıldım içlerinde birebir kaldım neyi, hangi davayı savunduklarını çok iyi biliyorum. Onlar tamamen dinsizlik davasını savunuyorlar. Siz ki bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içiyorsunuz. Yaptıklarınız bu vatana ihanet değil mi? PKK terör örgütünü savunmak bu ülkeye nankörlüktür. Vallahi hiçbir vicdan bunu kabul etmez.” şeklinde konuştu.