Eskişehir Valisi Kılıçlar Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atandı (2)

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar atandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar atandı. Kılıçlar, kariyerine Samsun’da Kaymakam adayı olarak başladı.
Vali Mehmet Kılıçlar, 1965 yılında Tokat’ın Artova ilçesinde doğdu. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1985 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Yozgat-Sarıkaya ve Ankara-Haymana Kaymakam vekilliği, Giresun-Yağlıdere, Elazığ-Kovancılar Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı Temsilciliği, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 30 Aralık 2005 tarih ve 9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mardin Valisi olarak atandı. 22 Aralık 2008 tarih ve 14448 sayılı Bakanlar kurulu kararı ile Eskişehir Valisi olarak 5 Ocak 2009 tarihinde görevine başladı.
1990-1991 yılları arasında ABD’de 1 yıl süreli İngilizce ve mesleki konularda eğitim, Japonya’da Kamu Yönetimi, Fransa ve Singapur’da mesleki konularda seminerlere katıldı.
Kılıçların Eskişehir’de yaptığı projeler arasında; ‘Engelsiz Eskişehir’ projesi ve ‘Sizi işitiyoruz’, Eskişehir tarihi ve kültürel mirasın korunması için Frig vadisi tanıtım projesi, Aralarında Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Seyid Battal Gazi gibi kültür ve tarihe katkısı olan birçok şahsiyetin kitaplarının basımı ve tanıtımı. Yunus Emre’yi anma etkinliklerini uluslar arası alana taşıması gibi projeleri yer alıyor.
İyi derecede İngilizce bilen Kılıçlar, evli ve iki çocuk babası.