Eskişehir’de şimdi de sahte anketçiler ortaya çıktı

Eskişehir'de, son günlerde bazı şahısların evleri arayarak kendilerini İl Sağlık Müdürlüğü personeli olarak tanıtıp çeşitli vaatler karşılığında cinsel içerikli anketler düzenlenmesi rahatsızlık uyandırdı.

Bu konuda özellikle son günlerde çok sayıda şikayet aldıklarını aktaran Çom, “Son zamanlarda yanlış kimlik veren kimliği meçhul kişi yada kişiler, evleri arayarak, Sağlık Müdürlüğü adına anket yaptıklarını, çocuk sahibi olmak isteyenlere yardımcı olacaklarını, cinsel içerikli sorular yönelttikleri, anketlere verilen samimi cevaplar sonucunda hediye verecekleri vaadiyle çok özel sorular sorarak vatandaşları rahatsız ettiklerine ilişkin duyum ve şikayetler gelmeye devam ediyor.” dedi.

Vatandaşlardan bu kişilere itibar etmemelerini isteyen Çom, şöyle konuştu: “Sağlık Müdürlüğümüzün söz konusu şahsın uygulamasına benzer bir çalışması olmadığı gibi Müdürlüğümüzün adını kullanan bu kişilerin kesinlikle bizimle bir ilgisi yoktur. Vatandaşlarımızın bu ve benzer şahıslara itibar etmemelerini, Sağlık Müdürlüğünün adı kullanılarak evleri telefonla aranan özellikle bayan vatandaşlarımız durumu Müdürlüğümüze, Emniyet Birimlerimize ve Cumhuriyet Savcılığına başvurmalarını rica ederim.”