Esnaf Hacı Çayır BBP’den Manavgat belediye başkanı aday adayı

Esnaf Hacı Çayır, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerinde Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) Manavgat belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı.

Esnaf Hacı Çayır, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Manavgat belediye başkanı aday adayı olduğunu açıkladı. Belediye başkanlığı aday adaylığı ile ilgili yasal başvuruyu BBP Manavgat İlçe Başkanı Nusrettin Karakoç’a yaptığını belirten restoran işletmecisi Hacı Çayır, Alman dostlarıyla yaptığı adaylık açıklamasında, turizm şehrinin birinci önceliğinin turizm olduğunu söyledi.

İyi derecede Almanca ve İngilizce bildiğini belirten Çayır, partisi aday gösterirse, seçilmesi halinde 180 bin yatak kapasitesine sahip Manavgat’ı dünya turizminde hak ettiği yere getirmek için gayret göstereceğini kaydetti. Manavgat’ta altyapı ve üst yapı çalışmalarının turizm endeksli yapılması gerektiğinin altını çizen Çayır, otele tatile gelen turistin şehir merkezine çekilmesinde, cazibe merkezleri oluşturulması gerektiğini ve bu yapılırsa esnafın yılın 12 ayı yüzünün güleceğini söyledi.

Çayır, “Manavgat’ta turizm, her zaman birinci gündem olmalı. Turizm, her zaman birinci gündem maddesi olursa başta tarım olmak üzere diğer sektörler de hayat bulur. Manavgat’ta turistlerin rahat bir şekilde dolaşabileceği ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceği cazibe merkezlerine ihtiyacımız var. Turist, otelden çıktığında hiç bir engele ve trafiğe takılmadan Manavgat’a gelebilmeli. Partimin aday göstermesi ve seçilmem halinde hayata geçireceğim çok sayıda projem var. İlk önceliğimiz Manavgat’ın trafik sorununu çözmek olacak.” diye konuştu.