Esnaf uyanık davranınca kalpazanlar kıskıvrak yakalandı

Samsun'da bir dükkandan alışveriş yaparak karşılığında sahte 50 YTL veren şahsın uzaklaşmasının ardından, ihbarda bulunan esnafın yardımıyla piyasaya sahte para sürdükleri iddia edilen 4 şüpheli şahıs yakalandı.

Şüpheli aracın uzaklaşması sonucu durumu farke eden esnafın ihbarı üzerine yola çıkan Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Şubesi Mali polisleri, şüpheli otoyu seyir halinde iken durdurak, içerisinde bulunan Hasan Ü, Eray D. Arif T. ve Ahmet S’yi gözaltına aldı.

Yakalanan zanlılardan Arif T. ile Ahmet S.’nin yaşlarının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.Yaptığı alış-veriş sonucu sahte para veren Eray D. ifadesinde, sahte parayı Hasan Ü’den aldığını söylemesine rağmen, zanlı Hasan Ü. arkadaşının kendini kurtarmak için yalan beyan verdiğini iddia etti.

Mali Büro ekipleri şahısların ayrıca başka işyerlerinde de alış veriş yaparak piyasaya sahte para sürmüş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurarak, çalışmalarını sürdürüyor.

Olayla ilgili açık kimliği tespit edilemeyen Uğur isminde bir şahsında arandığı ve gözaltındaki 4 zanlının sorgulamasının devam ettiği öğrenildi.