Esnaf yılın belediye başkanını seçti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa'daki esnaf odaları üyeleri arasında '2005 Kasım Önadım Yılın Belediye Başkanı' seçildi.

Türkiye’de ve Bursa’da Esnaf Dergisi Genel Yayın Müdürü Cevat Önge, esnaf odaları birliği üyeleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenledikleri ‘yılın en’leri yarışmasının sonuçlandığı, ödül töreninin ise 28 Ocak Cumartesi günü yapılacağını söyledi. Önge, Başkan Şahin’i Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret ederek, yarışma ve sonuçları hakkında bilgiler verdi. Önge, Başkan Şahin’in yarışmaya katılan üyelerin tamamına yakınının oylarını alarak, ‘yılın en başarılı belediye başkanı’ seçildiğini belirterek, “Bir oda başkanımızın yarışma formunu doldurduktan sonra altına ’20 yılda yapılamayanları gerçekleştirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanımız Hikmet Şahin’e minnet borçluyuz’ şeklinde duygularını dile getirmesi, her şeyi anlatıyor. Zaten yaptığınız eserler ortada. Yaptığınız hizmetleri kelimelerle anlatmamıza gerek yok, çünkü hepsi güzellikleriyle konuşuyor.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin de, kendisine gösterilen ilgi ve güvenden dolayı esnaf odaları üyelerine teşekkür etti. “Halkımızın verdiği destek, gösterdiği ilgi bize güç ve cesaret veriyor” diyen Başkan Şahin, “Bir vatandaşımızın teşekkürü bile yorgunluğumu aldığı gibi yeni hizmetler konusunda beni cesaretlendiriyor. Bu eserler halkımızın gösterdiği güvenin eseri. Bu güvene layık olmaya çalışacağız” diye konuştu. Yapılanlara rağmen gerçekleştirecekleri daha çok yatırım olduğunu ifade eden Başkan Şahin, “Bu yılın baharında Bursa bir başka güzel olacak. 3 yıl sonra ise Bursa, yaşanmaktan mutluk duyulacak bir şehir olacak.” şeklinde konuştu.