Eşzamanlı operasyon: 22 gözaltı!

Kapıkule Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri akaryakıt kaçakçılarına yönelik düzenlediği eş zamanlı operasyonda 22 kişi gözaltına alındı.

Lalapaşa yolu üzeri Küçükdöllük köyü civarında bulunan bir TIR parkında kaçak motorin alım ve satım işlerinin yapıldığı ihbarını alan ekipler Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla harekete geçti.

Kaçakçılık ekipleri TIR parkında yaptığı kontrollerde motorin çekimi ve aktarımı yapıldığı tespit ederek şahısları suçüstü yakaladı. Olay yerinde 1 adet motorin çekimi ve aktarımı işlerinde kullanılan sayaçlı elektrikli akaryakıt tahliye pompası, 3 adet silindir şeklinde 200 litrelik fiber varil, 1 adet dört tekerlekli hareketli rampa üzerine monte edilmiş sac depo ele geçirildi. Olayla bağlantılı olarak firmanın İstanbul, Edirne, Mersin ve İzmir’de bulunan şubelerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon sonucunda elde edilen belgelerde şirketin TIR araçlarıyla yurtdışından kaçak olarak getirilen akaryakıtın firma ait yurtiçi hatlarda kullanıldığı belirlendi. Şirketin şu ana kadar mevzuat hükümlerine aykırı olarak 628 bin 635 litre motorini getirdiği tespit edildi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şahıslar adliyeye sevk edildi.