Ev ortamında güzellik kürü!

Hiçbir masraf etmeden, ciltten saça, hatta vücut bakımına kadar sizi baştan aşağı yeniden yaratacak öneriler

Siyah noktalara karşı
Burnunuzun üzerinde siyah noktalar mı var? Evde ‘buhar banyosu’ uygulamayı da alışkanlık haline getirin. Bunlar, cildin terlemesini, dolayısıyla, kirlerden arınmasını sağlar. Özel bir maske de hazırlayabilirsiniz: Bir marul yaprağını doğrayıp, çırpılmış yumurta beyazı ve limon suyu ile karıştırarak ezin. Sıkıştırıcı ve parlamayı alıcı bir maske elde edersiniz.

Çekici dudaklar
Kan dolaşımı artırmak ve üzerinde oluşan kuru deri tabakasını yok etmek için dudaklarınıza her gün nemli bir düş fırçasıyla ve dairesel hareketlerle masaj yapın; daha sonra da iyice kremleyin. Evde uygulayabileceğiniz, dudaklarınızı yumuşatacak bir başka yöntem daha var: Dudakların üzerine kalın bir tabaka halinde bal sürün. 5 dakika bekledikten sonra silin. Balın içindeki aminoasitler cildin nemlenmesini sağlar.

Yorgun gözlere çare
Yorgunluk belirtileri yok edin: Yorgunluk izlerini ve morlukları yok etmek için, ağrı dindirici ve dinlendirici doğal bir reçete var: Bir patatesi kabuklarıyla beraber rendeleyin ve sütle ıslatılmış ekmek içiyle karıştırın. Bir tülbent içine döktüğünüz bu karışımı 15 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde tutun. Bu süre içinde, tamamen gevşemeniz de çok önemli.

Doğru kurutma
Saça, özellikle de katlı kesilmiş saça, hacim ve kurutma kazandırmak için, kuaförler özel bir kurutma tekniği kullanır. Yıkadıktan sonra, yalnızca saçın dip kısımlarına sprey sıkın. Daha sonra, tutamlar halinde elinize aldığınız saçı fönleyin. Saç uçlarını ise, parmaklarınız arasına sarıp kıvırarak fönleyin.

Vücut maskesi
Bazen içinizden, kendinizi baştan ayağı bakıma almak gelir. Vücut maskeleri bu iş için ideal çözümdür. Duş yaptıktan sonra vücudu hafifçe kurulayın. Daha sonra, nemlendirici bir kremi maske kalınlığında sürün. Ardından, büyük bir banyo havlusunu sarınıp, battaniyenin altına girin ve yarım saat dinlenin.

Dik göğüsler
Göğüslerin dik ve gergin olmasını isteyenlerin yapması gereken üç şey: Duruşunuza dikkat edin. Dik duran bir gövdede, göğüsler de göğüs kafesi içinde doğru duruşunu korur. Bu da, derinin elastik dokularını zorlamayı önler. Her gün soğuk suyla duş yaptırın. Bu, bağ dokusunu kuvvetlendirmek için birebirdir. Kilo alıp vermekten kaçının. Çünkü bu durumdan en çok zarar gören organ göğüslerdir.