Evciller’e bir de TMSF darbesi

Evcil ve Kayapalı'nın lüks otomobilleri TMSF garajına çekildi.

Polisin, kara para aklayan çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik ‘Bozuk Para’ operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Erol Evcil ve ortağı Hüseyin Kayapalı’nın soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan lüks otomobilleri özel bir TIR’la İstanbul’a götürüldü.
Polislerin kullanmakta güçlük çektiği lüks otomobiller titizlikle yüklendiği TIR’la TMSF’nin İstanbul’daki merkez binasındaki otoparkına çekildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Daire Başkanlığı koordinasyonunda İzmir ve Bursa merkezli düzenlenen ve şuana kadar Erol Evcil ve ortağı Hüseyin Kayapalı ile birlikte 29 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği ‘Bozuk Para operasyonu kapmasında TMSF’ce el konulan Evcil ve Kayapalı’ya ait 6 adet lüks otomobil İstanbul’a götürüldü.

Hüseyin Kayapalı’nın kullandığı 16 HK 500 plakalı lüks mercedes otomobil ile 16 HK 600 plakalı mercedes marka jiip, Kayapalı’nın oğlu Musatfa Kayapalı’nın kullandığı 16 K 5000 plakalı Mercedes marka otomobil, Kayapalı’nın resmi nikahplı eşi Serpil Kayapalı için alınan 16 G 8132 plakalı Mercedes marka otomobil, Nilüfer Turizm’in Genel Müdürü Musatfa Özdalgıç’ın kullandığı 16 KN 400 plakalı Opel otomobille Erol Evcil’in korumalarının kullandığı 16 E 9745 plakalı Fordu Focus marka otomobil TMSF görevlilerinin eşliğinde Emniyet Müdürlüğü önüne çekilen TIR’a yüklendi. Kayapalı’nın kullandığı 16 HK 500 plakalı Mercedes’in koldan vitesli olması nedeniyle polisler otomobili çalıştırmakta zorlandı.

Soruşturma kapsamında TMSF’nin el koyduğu 16 KN 618 plakalı Clio marka otomobille 16 K 8588 plakalı otomobiller ise TMSF’nin el koyduğu Kayapalı ve Evcil’in şirket işlerinde kullanılmak üzere Bursa’da bırakıldı.

Operasyon kapsamında Evcil ve Kayapalı’ya ait 80 otomobile el konulmuştu. Polis operasyonun süreceğini bildirdi.