Evi soyulan aileden örnek davranış

Gebze'de bir hafta önce evi soyulan Kaygısız ailesi, pazarda bulduğu bir çantayı sahibine ulaştırarak, örnek bir davranış sergiledi.

Gece aile bireyleri uyuduğu sırada eve giren hırsız, çiftin yatak odasına kadar ulaşarak Salim Kaygısız’a ait bir adet çek koçanı, 3 bin 200 YTL, 2 cep telefonu, el çantası, 5 altın yüzük ve bazı resmi evrakları çaldı.

Olaydan bir süre sonra Salim Saygısız’ın annesi Gülseher Kaygısız(82), Kadıköy Salı Pazarı’nda alışveriş yaparken yolda bir bayan çantası buldu. Çantayı eline alan Gülseher nine, çevredekilere çantanın sahibini sordu. Fakat kimse çantaya sahip çıkmayınca polis emeklisi oğlu Yılmaz Kaygısız’ın Gebze’deki evine geldi. Emekli Polis Yılmaz Kaygısız, çanta içini açıp içinde olan eşyaları tespit etti. Daha sonra çanta içinde bulduğu bir cep telefonunun rehberine girip buradaki numaraları aramaya başladı. Yılmaz Kaygısız’ın aramaları sonuç verdi ve çanta sahibi ile irtibata geçildi. Emekli Albay Hüseyin Yatır ve eşi Fatma Gülay Yatır gece saatlerinde çantayı almak için Gebze’ye geldiler. Buluşma Kaygısız ailesinin evinde gerçekleşirken çanta sahibi Fatma Gülay Yatır’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Bir hafta önce kendi evlerinin soyulduğunu hatırlatan Gülseher Kaygısız, “Bir hafta önce benim oğlumun yatak odasına kadar girdiler. Allah’tan hırsızlar içerdeyken oğlum, gelinim ve iki torunum uyanmadılar. Uyansalar belki de canınlarından olacaklardı. Ben pazarda alışveriş yaparken bir çanta buldum. Hemen polis oğluma getirdim. Bizler üzüldük ama başkaları üzülmesin istedim” diye konuştu.

Çantasını bir dalgınlık sonucu pazarda unuttuğunu söyleyen Fatma Gülay Yatır, Gülseher nineye teşekkür ederek; “Çantamı kaybettiğimi anladığımda tüm ümidimi yitirdim. Bir daha kesinlikle geri gelmeyeceğini düşündüm. İçinde çok sayıda kredi kartım, nakit param ve cep telefonum vardı. Öncelikle kredi kartlarımı ve cep telefon hattımı kapattım. Ama eğer kötü niyetli kişilerin eline geçse kredi kartlarımla mutlaka harcama yapılırdı. Çünkü çantamı kaybettiğimi geç anladım. Allah Gülseher nineden razı olsun. Onun gibi insanların hala var olması bizleri sevindiriyor” dedi.