Evlendirme dairelerinde yoğun mesai

Nikah tarihlerini ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, "07.07.2007" tarihini seçince, evlendirme daireleri mesaiye erken başladı.

Normal günlerde nikah törenleri saat 13:00’da başlarken, bugün saat 10:00’da başladı. Yarım saatte bir nikah kıyılan nikahlar ise 15 dakikaya düştü.

Nikahlarını “07.07.2007” tarihinde gerçekleştirmek isteyen çiftler, bir yıl öncesinden karar vererek evlendirme dairelerine başvurdu. Nikahlarını ölümsüzleştirmek isteyen çiftler nedeniyle evlendirme daireleri herzamankine göre daha fazla doldu. Bakırköy Evlendirme Dairesi’nde 28 yıldır fotoğrafçı olarak çalışan Fahdettin Yeter, nikahını bugün kıydırmak isteyen bazı çiftlerin boş yer bulamayınca hatırlı kişileri araya sokarak nikah tarihlerini bugüne almaya çalıştığını belirtti. İlginin diğer günlere göre fazla olduğunu aktaran Yeter, nikah sayısının ikiye katlandığını dile getirdi.
Bakırköy Evlendirme Dairesi görevlisi Bülent Turut da, yoğunluk nedeniyle mesaiye erken başladıklarını ifade etti. Turut, diğer günlerde 20 nikah kıyılırken “07.07.2007” tarihine olan ilgiden dolayı bu sayının 35 olduğun bilgisini verdi.
Evlenen çiftlerden bazıları nikah tarihleri için bir yıl öncesinden karar verdiklerini söylerken, bazı çiftler de nikahlarının bugün kıyılmasının tamamen tesadüf olduğunu aktardı.