Evlenme vaadiyle yaşlıları soyan kadına suçüstü

Bursa'da, evlenme vaadiyle yaşlıları kandırıp gerdek gecesi altınları alarak kaçtığı belirtilen bir kadın, son işinde suçüstü yakalandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, İncirli Mahallesi’nde oturduğu öğrenilen Hayriye K.(44) isimli kadının, evlenme vaadiyle yaşlı vatandaşları dolandırdığı ihbarını alan polis, eşgali belirlenen kadının yakalanması için çalışma başlattı.

Hayriye K.’nin, 2007 yılının ocak ayında, 77 yaşındaki H.K ile imam nikahıyla evlenmek istediği, ancak yaşlı adamın bulundukları evin diğer odasına geçerek imama telefon açtığı sırada 2 bin 350 YTL değerindeki ziynet eşyasını alarak evden kaçtığı tesbit edildi.

‘PİS KOKUYORSUN, BANYO YAP’ DEYİP DOLANDIRDI

Hayriye K.’nin, 2007 yılı yaz aylarında ise merkez Osmangazi ilçesi Zafer Mahallesi’nde oturan 71 yaşındaki M.Ö ile imam nikahıyla evlenmek istediği, gerdek gecesi ise yaşlı adama ‘Çok pis kokuyorsun, banyo yap’ dediği, yaşlı adamın banyoya girmesi üzerine de bin 500 YTL değerindeki ziynet eşyalarının alarak kaçtığı belirtildi.

Sahte gelinin, 2007 yılının Ekim ayında da 58 yaşındaki A.A’yı, evlenme vaadiyle kandırdıktan sonra Kapalı Çarşıda alışveriş yapmaya götürdüğü, 2 bin 500 YTL’lik altın aldıktan sonra Kapalı Çarşı’da A.A’yı ektiği ortaya çıktı.

SON İŞİNDE SUÇUSTÜ YAKALANDI

Hayriye K., son işinde yakayı ele verdi. Kapalı Çarşı’da eniştem diye tanıtığı çeşitli suçlardan kaydı bulunan İsmet Ö (41) ile birlikte aşlı bir adamla alış- veriş yaptığı sırada polisler tarafında fark edildi.

Eşgale uyan kadın bir süre takip edildi. M.M.A (72) isimli yaşlı adamla beraber 250 YTL’lik küpe aldıktan sonra yaşlı adamı terk eden kadın sahte enişteyle beraber suçüstü yakalandı. Hayriye K.’nin emniyetteki sorgusunda, yaşlıları dolandırdığını kabul etmediği, “Beğenmedim ayrıldım, anlaşamadık ayrıldık” gibi gerekçeler ileri sürdüğü bildirildi.

Dolandırıcı kadın ve sahte enişte İsmet Ö., emniyetteki sorgularının ardından “Dolandırıcılıktan” adliyeye sevk edildi.