Evlenmeye hazırlanan Özkan’ın yakınları teröre lanet okudu

Esenler'de bölücü örgüt sempatizanları tarafından yakılan İETT otobüsünün altında kalarak hayatını kaybeden Sibel (24) ve Sinem Özkan (18) kardeşlerin Yüzyıl Mahallesi'ndeki evlerinde gözyaşı ve teröre lanet vardı.

Bu teröre lanet olsun. Devlet bir an önce önlem alsın. Bizim canımızı yaktılar başka canlar yanmasın.” dedi.
Beykoz’da bir yakınlarının düğününe giden Özkan kardeşler Mecidiyeköy’den bindikleri otobüsten Oruç Reis Mahallesi Albayrak Caddesi üzerinde indi. İndikleri yerde bir anda terör örgütü sempatizanlarının gösterileri arasında kalan iki kardeş kaçma fırsatı bulamadan üzerlerine gelen alev topu halindeki otobüsün altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Sibel ve Sinem Özkan’nın ailesi ile birlikte yaşadığı Yüzyıl Mahallesi 57. Sokak’taki evlerine gelen yakınları teröre lanet okudu. Sibel Özkan ile 27 Nisan’da evleneceklerini kaydeden Murat Ekiz, “İki kardeşin ne günahı vardı. Bir aileden iki kardeşi öldürdüler. Sibel ile evlilik hayalleri koruyorduk. Evimizi eşyamızı hazırlamıştık. Doğacak çocuklarımıza isim bile hazırlamıştık.” sözleriyle duygularını dile getirdi. Evliliklerinden kız çocuğu olursa Esra, erkek çocuğu olursa İlhan ismini koymayı kararlaştırdıklarını söyleyen Ekiz, “Terörü lanetlemekten başka diyecek birşey bulamıyorum. Bu vahşete diyecek birşey bulamıyorum.” diye konuştu. Özkan kardeşlerin yakını Osman Çetinkaya da bu olayları çıkaranların herkesle aynı şartlara ve aynı hakları sahip olduğunu belirterek, “Bizim çocuğumuz askerliğini yaparken onlar buralarda masum canlara kıyıyor. Bu adaletsizliğe son verilsin. Bu olayları çakaranlar en ağır şekilde cezalandırılsın. Başka canlar yanmasın. Suçlu ile suçsuz birbirinden ayrılsın.” dedi.

Sibel ve Sinem Özkan’nın cenazelerinin Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak inceleminin ardından Esenler Dörtyol Cammi’nde kılıncak namazın ardından Kemer Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.