Evlilik yıldönümünde şehit oldu

Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK militanları arasında çıkan silahlı çatışmada şehit düşen er Mehmet Akmansoy'un Kemalpaşa ilçesindeki ailesi yasa boğuldu.

Şehit er Mehmet Akmansoy’un babası Veli Akmansoy, terörün bitirilmesini istedi. “Benim bir oğlum daha var gerekirse onu da vatan için şehit veririm” diyen acılı baba, hükümetin bu konuda daha duyarlı olmasını ve cesur adımlar atmasını istedi. Acılı baba aynı çatışmada şehit olan ve İzmir’in Ödemiş ilçesinden olan Kamil Alkan’ın oğlu Mehmet’le acemi birliğini de birlikte yaptığını belirtti. Baba Akmansoy, “20 yaşında gencecik çocukları oraya gönderiyoruz sonra bir haber alıyoruz ki, şehit düştü diyorlar. Hiç birşey yapamıyoruz, elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. Terör belasına bir son verilsin, hergün diken üstünde duruyoruz” diye konuştu.

Çiftçilikle uğraşan şehit er Mehmet Akmansoy, 1 yıllık evliydi. Şehidin annesi Meryem ile eşi Zeliha’da aldıkları kara haberle yıkıldı.

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Dağdüşü Köyü kırsalında dün güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada Mehmet Akmansoy ile birlikte 6 er ve 1 geçici köy korucusu şehit olmuştu. Şehit Er Mehmet Akmansoy’un cenazesi yarın Ulucak Beldesi’nde bulunan Çarşı Camii’nde kılınacak olan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verilecek.