EXPO’nun ilerleme raporu AIPH’ye sunuldu

EXPO 2016 Antalya'nın ilerleme raporu, A-1 kategorisinde yapılan botanik EXPO'ların üst kuruluşu olan Uluslararası Bahçe Bitkileri Birliği'ne (AIPH) sunuldu.

EXPO 2016 Antalya’nın ilerleme raporu, A-1 kategorisinde yapılan botanik EXPO’ların üst kuruluşu olan Uluslararası Bahçe Bitkileri Birliği’ne (AIPH) sunuldu.

AIPH’nin İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan bahar toplantısına katılan EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığındaki heyet, burada bir sunum yaptı. Sunumda, EXPO 2016 Antalya Projesi’nin genel hedefleri, alanda yapılan fiziki çalışmalar, düzenlemeler, bitkilendirme çalışmaları, ülke davetleri ile tanıtım ve etkinlik faaliyetleri anlatıldı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, toplantıya katılan ülke temsilcilerinin tepkilerinden olumlu izlenim edindiğini, Antalya projesinin geldiği noktanın ve yapılanların katılımcıları memnun ettiğini belirtti. Toplantının sonunda Selami Gülay, AIPH yönetim kurulu üyesi de olan Orta Anadolu Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ile birlikte AIPH Başkanı Vic Krahn ve yardımcısı Shinya Wada’ya, EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık hediye etti.