Eyalet başbakanının başı müsteşarın makam aracıyla dertte

Altı ay önce Aşağı Saksonya Başbakanı olan Sosyal Demokrat Partili Başbakan Stephan Weil'in başı Tarım Bakanlığı Müsteşarı Udo Paschedag'ın makam aracından dolayı dertte.

Altı ay önce Aşağı Saksonya Başbakanı olan Sosyal Demokrat Partili Başbakan Stephan Weil’in başı Tarım Bakanlığı Müsteşarı Udo Paschedag’ın makam aracından dolayı dertte. Daha önce diğer müsteşarlardan bin Euro fazla ücret aldığı için görevine son verilen Paschedag, şimdi de hesapta olmayan A8 Audi Marka lüks makam aracından dolayı hedef tahtası oldu. Müsteşarın aracı başbakanın müsaadesiyle aldığı yönünde açıklama yapması ise ortalığı karıştırdı.

Bu açıklama karşısında müsteşarın görevine son vererek emekliye sevk eden başbakan Weil olaydan yeni haberi olduğunu belirtti. Muhalefet partileri ise başbakanın açıklamalarının doğru olmadığını iddia ederek, “Mecliste açıklama yapmalı, gerekirse özel oturum düzenlenmeli, hatta istifa etmeli” diyerek baskı yapıyor. Muhalefet partileri ayrıca meclis araştırma komisyonu kurulmasını talep etmeyi planlıyor.