Eyüp Belediyesi ‘Eyüp Sultan Akşamları’yla Ramazan heyecanını yeniden yaşatacak

Eyüp Belediyesi, Eyüp Sultan Hazretleri'ni ziyarete gelen konuklarına birbirinden güzel programlar hazırladı.

Eyüp Belediyesi, Eyüp Sultan Hazretleri’ni ziyarete gelen konuklarına birbirinden güzel programlar hazırladı. Eyüp Sultan Akşamları adı verilen etkinlikler ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu’nun sohbetiyle başladı. Programa katılanlar Hz. Bilal-i Habeşi’yi de anlatan tiyatro gösterisini izleme şansı buldu.

Eyüp Belediyesi, Kandil ve Ramazan ayında yaptığı programlar beğeni toplayınca konukları için yeni organizasyonlar hazırladı. Her hafta cuma ve cumartesi akşamları gerçekleşecek programlarda dini sohbet yapılırken, cumartesi akşamları da tiyatro gösterileriyle Asrı Saadet dönemi anlatılacak.

İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulunan Ömer Döngeloğlu, son 7 Ramazandır ulusal bir televizyon kanalında sahur programları hazırlayıp sunuyor. Hoş sohbeti ve dikkat çekici üslubuyla Ömer Döngeloğlu hoca akşam namazının ardından Eyüp Sultan Hazretleri’nin manevi huzurunda katılımcılara Hz Peygamber’i, onun ashabını, Allah’a adanmış hayatları anlattı. Döngeloğlu sohbetinde, Mısır, Suriye ve Arakan’da yaşamlarını yitiren Müslümanlar ve barış ortamı için dua etti.