F.Ü’de ‘Sağlık Hizmetlerinde Liderlik’ konulu konferans

Fırat Üniversitesi TURKMSIC-Fırat Yerel Kurulu tarafından düzenlenen 'Sağlık Hizmetlerinde Liderlik' konulu konferans, öğrencilerin yoğun katılımı ile yapıldı.

Fırat Üniversitesi TURKMSIC-Fırat Yerel Kurulu tarafından düzenlenen ‘Sağlık Hizmetlerinde Liderlik’ konulu konferans, öğrencilerin yoğun katılımı ile yapıldı.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan konferansa, Fırat Üniversitesi yöneticileri, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi TURKMSIC Yerel Kurulu Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Bulut, kendilerini kırmayarak düzenledikleri konferansa katılan Dünya Liderlik Derneği Onursal Başkanı Yaşar Ateşsoy’a teşekkür etti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Dünya Liderlik Derneği Onursal Başkanı Yaşar, gençlerin 21. yüzyılı doğru anlaması için liderlik becerilerini geliştirmeleri ve liderlik donanımları ile donanmaya çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla bu tür konferanslar düzenlediklerini belirtti. Yaşar, “Benim anlayışıma göre liderlik her insanın özünde var olan bir olgudur. Yani her insan doğuştan liderlik özelliğine sahiptir. Bir hayat başarısı ve hayat kaynağı olarak liderlik becerileri için 21. yüzyılın liderlik çağı olduğuna inanıyorum. 21. yüzyılın liderlik çağı olduğunu algılayan ve buna hazırlık yaparak yaşayan insanların daha başarılı, daha mutlu olduklarını gördüm. Bu bağlamda özellikle gençlerin önüne çıkacak imkânlar, fırsatlar ancak liderlik becerilerini geliştirerek doğru değerlendirilebilir.” dedi.