Facianın eşiğinden dönüldü

Zeytinburnu'nda bir kuaför salonunda çıkan yangında facianın eşiğinden dönüldü.

Edinilen bilgiye göre yangın saat 03:00 sıralarında Sümer Mahallesi 24. Sokak Şahin Apartmanında meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında kuaförün üst katında kalan 7 kişi demir parmaklıktan atlayarak canlarını kurtardı.

Üst katta kalanların Şırnak’tan çalışmak için gelen ve yatacak yer bulamadıkları için kuaförün üst katını kiralayan ve çoğu çocuk yaştaki işçiler olduğu öğrenildi.

Apartman sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen Zeytinburnu ve Merter itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale etti. Kuaförün işletmecisi Nurettin Tan: ” Kalacak yerleri olmadığı için ben dükkanımın üst katını 4 kişiye kiralamıştım. İçeride 7 kişi olduğunu bilmiyordum. Ben insaniyet namına barınmaları için içeri aldım.” dedi.

Dört metre yükseklikten atlarken hafif şekilde yaralanan işçiler; Mevlüt Olam(20), Abdülgaffar Şentürk(14), Emrullah Ayman(13), Rıfat Erat(19), Serdar Erat(17), Şükrü Ayman(15) ve Hasan Ayman(16) ambulanslarla İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.
Söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye görevlisi elinden yaralanırken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.