‘Fadik Kız’ı 3 bin 500 kişi izledi

Adana Devlet Tiyatrosu yapımı ve sezonun açılış oyunu 'Fadik Kız' adlı oyun seyirciyle buluştuğu günden itibaren tiyatro severlerin beğenisini topladı.

Adana Devlet Tiyatrosu yapımı ve sezonun açılış oyunu ‘Fadik Kız’ adlı oyun seyirciyle buluştuğu günden itibaren tiyatro severlerin beğenisini topladı.

Yaptığı 12 temsilde yaklaşık 3 bin 500 seyirciye ulaşan oyun, bu hafta da salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü saat 20.00’de, 16 Kasım Cumartesi günü ise saat 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde perde açacak.

Adana Devlet Tiyatrosu, pazartesi günü saat 20.00’de, Turgay Nar’ın yazdığı, Edip Tümerkan’ın yönettiği ‘Çöplük’ adlı oyunu Mersin Devlet Opera ve Bale Sahnesi’nde Mersinli sanatseverlerle buluşturacak.

Adana Devlet Tiyatrosu yapımı olan oyun Mersin’de sergilenirken, Mersin Devlet Opera ve Balesi Haldun Dormen’in yönettiği ‘Lüküs Hayat’ müzikaliyle aynı gün saat 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

3-8 yaş arası küçük seyirciler için ise çarşamba günü saat 14.00’te, 17 Kasım Pazar günü de 11.00 de ‘Merhaba Hayat’ adlı çocuk oyunu perde açacak.