Fahrettin Aslan son yolculuguna ugurlandi

ISTANBUL - Beykoz'daki evinde girdigi seker komasi sonucu yasamani yitiren Gazinocular Krali Fahreddin Aslan son yolculuguna Tesvikiye Camii'nden ugurlandi.

Aslan’in cenazesi namazin ardindan Zincirlikuyu Mezarligi’nda topraga verildi.
Kamuoyunda Gazinocular Krali olarak bilinen Fahrettin Aslan için Tesvikiye Camii’nde cenaze namazi kilindi. Cuma namazina müteakip kilinan cenaze namazina ailesi ve yakinlarinin yanisira sanat dünyasinin neredeyse taninmis bütün ünlüleri katildi. Aslan, cuma namazinin ardindan kilinan cenaze namazina müteakip Zincirlikuyu Mezarligi’nda topraga verildi. Basin mensuplarinin cenaze namazi öncesi Fahrettin Aslan ile ilgili görüslerini aldigi Emel Sayin, 35 yillik bir dostunu kaybetmenin üzüntüsü içerisinde oldugunu belirterek, “Onunla ilgili kafamda çok ani var. Keske hepsini anlatabilsem. Çok renkli bir insandi. Onunla birlikte bir dönem kapandi.” dedi.

Fahrettin Aslan’in bütün sanatçilarin babasi oldugunu kaydeden Gönül Yazar, kendisi ile beraber birçok ünlü sanatçinin onun yaninda büyüdügünü belirterek, “Onun sayesinde iyi biryerlere geldik, bir devir kapandi. Baska Fahrettin Aslan yok. Çok erken kaybettik biraz daha yasasaydi iyi olurdu ama Allah böyle istedi, onu yanina aldi.” seklinde konustu.

Onun yaninda assolistlik yaptigini ve çok ekmegini yedigini hatirlatan Selami Sahin, Fahrettin Aslan’in yerinin doldurulmasinin mümkün olmadigini ve onun gibi bir insanin daha gelmeyecegini belirterek Allah’tan rahmet diledi.

Yapimci Osman Yagmurdereli de Fahrettin Aslan’in birçok sanatçinin ilk patronu olmasina ragmen kendisinin son patronu oldugunu söyledi. Yagmurdereli, 1988-1992 yillari arasinda onun yaninda çalistigini ve sarkiciligi biraktigini belirterek, kralin ölmesi ile bir dönemin kapandigini ifade etti.

Orhan Gencebay da rahmet dileyerek basladigi konusmasinda agabeyinin ölümünün üzüntüsü içerisinde oldugunu dile getirerek Aslan’in bu ülkeye çok iyi hizmetler verdigini söyledi.