‘Farkı daha da açabilirdik’

Zico, ezeli rakipleri Galatasaray karşısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, ''İkinci yarıda yakaladığımız pozisyonları değerlendirebilseydik, fark daha da açılırdı'' dedi.

Zico, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, oyuncularını mücadelelerinden ve skordan dolayı tebrik ederek, ”Bizim için mücadelenin, hırsın ve azmin üst düzeyde olduğu bir maç oldu. Oyuncularım çok iyi mücadele etti ve ezeli rakibimiz Galatasaray karşısında güzel bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Golü erken bulunca ilk yarıda rahat bir oyun ortaya koyduklarını anlatan Brezilyalı çalıştırıcı, şunları söyledi:

”Maçın başında öne geçince bizim açımızdan ilk yarı biraz daha rahat gelişti. Fakat Galatasaray oyunu bırakmadı, yüklendi. İkinci yarıda bizim patladığımız dönemler vardı. Bu dönemlerde yakaladığımız pozisyonları değerlendirebilsek, daha da fark olurdu. Sonuçta Fenerbahçe haklı bir galibiyet aldı.”

-”SEMİH DAHA İYİ OLDUĞU İÇİN O OYNUYOR”-

Zico, Kezman ve Semih’in de oynamaya hazır durumda olduğunu, ancak şu anda daha iyi olduğu için Semih’in ilk 11’de oynadığını kaydetti.

Bir gazetecinin, ”Takımın patronu olarak sürekli sorunlarla gündeme gelen Kezman hakkında ne söylemek istersiniz?” sorusu üzerine, tercümanı Samet’in çevirisini beklemeden ”Patronumuz Aziz Yıldırım, ben sadece teknik direktörüm” diyen Zico, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Kezman uzun süre ilk 11 oynadı. Bir sakatlık dönemi geçirdi. Bu dönemde Semih oynadı. Semih şu anda bunu fazlasıyla hak ediyor. İki oyuncu da şu anda oynamaya hazır. Fakat ben hangisini daha iyi görürsem onu koyuyorum. Kezman da antrenmanlarda çok iyi çalışıyor. Onunla yaptığım görüşmede zor bir dönemden geçtiğini, bu kadar gerginliğe gerek olmadığını, biraz daha sakin olursa ve biraz daha çalışmalarına dikkat ederse, yine eski günlerine dönebileceğini söyledim. Ben ona da iyi olanı takıma koyacağımı söyledim. Şu anda da Semih daha iyi olduğu için o oynuyor.”

Brezilyalı çalıştırıcı, hakemler hakkındaki bir soru üzerine sahaya çıktıklarında ne hakem faktörü, ne de herhangi bir faktörü takmak istemediklerini belirterek, ”Fakat bazen oyun içinde kriter açısından yaşanan sıkıntılar oluyor. Bir takıma verilen, diğer takıma verilmeyebiliyor. Ancak bugün genel olarak baktığımızda hakemler iyiydi” diye konuştu.

Fenerbahçe, yarın akşam yapacağı antrenmanla Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde CSKA Moskova ile karşılaşmasının hazırlıklarına başlayacak.