FarmVille ceplere giriyor!

Binlerce insanı kendine bağlayan FarmVille oyunu başka platformlara da taşınıyor.

Zynga adlı bir firmanın elinden çıkan FarmVille oyunu, Facebook’un fenomenlerinden biriydi. Sanal bir çiftliğiniz bulunan bu oyunda, yarattığınız karakterle ekin ekip, hasat yapıyordunuz. Kısa sürede binlerce kişinin oynadığı oyun gördüğü büyük ilgi nedeniyle giderek genişledi.

Şu anda milyonlarca oyuncusu olan FarmVille, yapımcısının büyük bir servet kazanmasını sağlamıştı. Alternatifleri karşısında pazar payını kaybetmek istemeyen Zynga çiftlik hayatını farklı platformlara da götürmeyi hedefliyor.

Firmanın başka projeleri de var

Kullanıcılarını Facebook’a girme zorunluluğundan kurtaran sitenin bir sonraki adımı ise oyuncuları bilgisayardan kurtarma konusunda olacak.

Zynga sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre firma, FarmVille’in mobil platformlardan da oynanabilmesi için yatırım yapıyor. Firma, farmvilleandroid.com, farmvilleiphone.com, farmvilleipad.com ve farmvillesms.com adlı sitelerin isim haklarını satın aldı bile. Mobil FarmVille yapımcıların bu konudaki tek projesi de değil , firma bu platformda yeni oyunlar da hazırlayacak.

Milliyet