Faruk Çelik 4 gün sonra ilk adımını attı

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağından yaralanan AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, 4 gün aradan sonra bugün ilk adımlarını attı.

Pazar gününden itibaren 6 binden fazla kişinin ziyaret ettiği Çelik’e 2 kamyondan fazla da çicek gönderildi. Silahlı saldırıda sol ayağında baldırına bir kurşun isabet eden Çelik, bugün ilk kez doktor kontrolünde destekli olarak ayağa kalktı ve adım atmayı başardı. Yaralandıktan sonra bir daha yürüyemeyeceği zannına kapılan ve karamsarlığını içine atan Faruk Çelik, bugün ki denemeden sonra moral kazandı. Çelik, “Yürüyeceğimden ümidim yoktu. Ancak, bugün başlayan fizik tedavi ile birlikte yürüyeceğime dair ümidim arttı.” dedi.

Hiç beklenmedik bu olay karşısında ruh halinin bozulduğunu ancak kendini artık yavaş yavaş iyi hissetmeye başladığını anlatan Çelik, saldırısı sonrasında ilk aklına gelenlerden birinin de bir daha yürüyemeyeceği yönünde endişeye kapılması olduğunu söyledi. Her geçen gün biraz daha hayatın gerçeklerine döndüğünü kaydeden Çelik, “Hiç beklenmedik bu şoklar karşısında haleti ruhiyem bozuldu. Bugüne kadar hep yürüyemeyeceğimi zannettim. Böyle bir psikolojiye kapıldım, ümidimi yitirmiştim. Fakat, bu ruh halimi kimseye anlatmadım ve hissettirmemeye de çalıştım. Ancak, bugün başlayan fizik tedavi ile birlikte yürüyeceğime dair ümidim arttı. Böylelikle rahat bir nefes aldım. Doktorlar nezaretinde olay sonrası ilk adımı mı bugün attım. Çok rahatladım ve psikolojim düzeldi. Allahıma çok şükür ki artık yürüyebileceğim. Böyle bir kaygım kalmadı ” diye konuştu.

Şimdiye kadar 6 binin üzerinde sevenin kendisini hastanede ziyaret ettiğini dile getiren Çelik, şöyle konuştu: “Çok sayıda ziyaretçim oldu. Demek ki çok sevenim varmış. Bu durum kısa sürede iyileşmeme de büyük katkı sağladı. Bütün Bursalılar’a çok teşekkür ediyorum. İzmit’ten, İstanbul’dan, Antalya’dan gelen insanlar oldu, bu güzel bir şey. Bunlar eğer yaptıklarımızın, çabalarımızın, iyi niyetimizin, gayretimizin bir ürünü ise çok memnuniyet verici bir durumdur, ki umarım öyledir. O niyet doğrultusunda çalışmalarımızı, Bursalılar’a hizmetimizi sürdüreceğiz. Bu tür olaylar hiç düşünmese bile insanın başına gelebilirmiş demek. Bizim hiç aklımızdan hayalimizden geçmese bile bunları yaşayacakmışız demek ki. Ama bunlar bizi ülkeye hizmetten, Bursa’ya hizmetten alıkoymayacaktır. İnşallah ayağa dikilir dikilmez daha yoğun bir çalışma içerisinde olacağım, daha hızlı çalışacağım.”

Çelik, ilk adımı attığını ve fizik tedavi çalışmalarınında başladığını vurgulayarak, önümüzdeki birkaç gün içerisinde taburcu olmak istediğini kaydetti.

Bu arada, Çelik’i 4 gün boyunca hastanede 6 bin kişi ziyaret etti. Ziyarete gelenler için klinik girişinde birde ziyaretçi defteri açıldı. Ziyarete gelenler buruya duygularını ve isimlerini yazıp geçmiş olsun dileklerini yazdı.

Öte yandan, ziyaret gelenlerle birlikte Çelik’e getirilen çiçek sayısı bin geçti. Çelik’e için şuana kadar iri ufaklı binden fazla çiçek gönderildi. Bu çeçikler Çelik’in talimatı hastanede tedavi gören hastalara gönderildi.

Ayrıca şimdiye kadar koruma yanında koruma bulundurmayan Çelik için tedavi gördüğü kliniğin önünde güvenlik tedbirleri de artırıldı. İlk 3 gün boyunca akrabaları ve hastane güvenliğinin bulunduğu klinik girişinde bugün itibariyle koruma sayısı 7’ye çıkarıldı. Bu korumalardan 5’ini hastane güvenliğinden, diğerleri ise emniyet teşkilatından oluşuyor. Çelik’in bulunduğu kliniğe giriş çıkış yapan herkes tek tek aranıyor ve eşyalar da kontrol ediliyor.

Çelik, hastanede kaldığı süre içerisinde Sakıp Sabancı’nın ” Hayatım” adlı kitabını okuyarak ziyaretlerden geri kalan vaktini değerlendiriyor.