Faruk Süren: Belden aşağı olmaz

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, başkan adayı Adnan Öztürk'ü desteklediğini belirterek, ''Galatasaray yerellikten kurtulmalı, bu yüzden 10 yıl kaybettik.'' dedi.

Öztürk’ün daveti üzerine toplantılarına katıldığını belirten Süren, Ligtv’de yaptığı açıklamada, ”Adnan Öztürk’ün daveti üzerine buraya geldim, davet edildiğim her yere gelirim. Gayet güzel çalışmaları var ve Adnan Öztürk son derece iddialı. Açılımları ve projeleri takip ettiğim kadarıyla son derece güzel. Lütfi Kırdar’daki prezantasyonunda da vermiş olduğu mülakatlarda da gördümki Galatasaray için öngörmüş olduğu yapılanma benim de vizyonuma uyuyor.” dedi.

Seçim çalışmalarının seviyeli gittiğini de belirten eski başkan Süren, Adnan Öztürk’ün projelerine övgü yağdırırken, ”Plan ve projeler dünyevi olmalı, Galatasaray yerellikten vazgeçmeli, bu yüzden 10 yıl kaybettik. Bu açılım nasıl uygulanacağını örneklerle verdi. Profesyonel yapılanma var, benim açımdan olumlu, bol şans diliyorum. Bu görev önemli, herkese başarılar diliyorum. Öztürk’ün fikirleri müsbet ve desteklenmeli. Ben şahısları değil kavramları destekliyorum. Burada Adnan Öztürk ve ekibi bu uygulamayı gerçekleştiricek bir yapıya sahip.” diye konuştu.

HERŞEY GALATASARAY İÇİN YEREL OLMAMAK GEREK

Süren, iki başkan adayı arasında tartışma konusu olan izin alıp almama konusuna da değinerek şöyle konuştu;

”Bir de yakışıksız şeyler söyleniyor. Vakti yok, profesyonel, patronuna sordu mu? diye bunlar bize yakışmayan şeyler. Çünkü herkes herkese, birileri birine birşey sormak durumundadır. Sormayacağını iddia edenler de birilerine soruyorlar. Bu tür tartışmalarla olayı buraya indirmemek lazım. Adnan Öztürk değerli bir kardeşimiz, bir arkadaşımız bu göreve talip olmuştur. Program yapmıştır, belden aşağıya vurmayalım. Neticede hepimiz Galatasaraylıyız. Bu seçim yarışını ve seçimi sakin bir şekilde geçirmemiz lazım. Yerel olmamalıyız.”

Adnan Öztürk ise, Faruk Süren’in çok önemli bir isim olduğunu, efsane başkan olduğunu belirterek, ”Fikirlerine saygı duyduğumuz, örnek aldığımız bir isim Faruk Süren. Kendisiyle her zaman görüşüp fikirlerine başvurdum, seçime hazırlanırken her zaman fikirlerini sordum, buraya geldi bizi şereflendirdi. Biz başkanlarımızdan abilerimizden gördüklerimizi devam ettireceğiz, bayrağı daha ileriye taşıyacağız.” diye konuştu.