Fatih Koleji ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifikası aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen 'Beslenme Dostu Okul Projesi' kapsamında Sakarya Fatih Koleji 'Beslenme Dostu Okul' sertifikası aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında Sakarya Fatih Koleji ‘Beslenme Dostu Okul’ sertifikası aldı.

    Sakarya Valiliği’nde düzenlenen törene Sakarya Valisi Mustafa Büyük, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan,İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı ve okul müdürleri katıldı.

    Sakarya Fatih Koleji Okul Müdürü Bayram Yayla, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği bu projeyle okullarda öğrencilerin sağlıklı beslenmesi, hareketli yaşamın teşvik edilmesi, obezitenin önlenmesi, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kazandırılmasının amaçlandığını belirtti. Yayla, “Okul olarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin sabah kahvaltılarını yapmaları ve öğle yemeklerini daha düzgün yemeleri için okulumuzda kantin bulunmamaktadır. Çağımızın en büyük problemlerinden biri dengesiz beslenme ve obezitedir. Almış olduğumuz bu belge de okulumuzun bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermektedir.” diye konuştu.