Fatih Koleji’nden atletizmde büyük başarı

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2013-2014 Öğretim Yılı Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları'nda Fatih Koleji, bir altın bir gümüş ve takım olarak da bir bronz madalya kazandı.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2013-2014 Öğretim Yılı Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışları’nda Fatih Koleji, bir altın bir gümüş ve takım olarak da bir bronz madalya kazandı.

    Enka Atletizm Sahası’nda 150 öğrencinin yarıştığı küçük erkekler kategorisinde Fatih Koleji Atletizm takımı uzun atlama, 4X100 bayrak yarışında altın madalya kazandı. Yüksek atlamada ise, gümüş madalya alan Fatih Koleji öğrencileri takım olarak da bronz madalya alarak Türkiye Şampiyonası’nda İstanbul’u temsil etme hakkı kazandı.
2013-2014 Öğretim Yılı başından itibaren takım ve ferdi yarışlarda atletizm alanında 40 madalya ve 2 kupa madalya kazanan Fatih Koleji, İstanbul’u Türkiye geneli yapılacak yarışmalarda temsil edecek.

    Atletizm alanında alınan başarılar sonrası Bakırköy Fatih Koleji Müdürü Ali Güneşli, “Fatih Koleji yöneticileri olarak sporun her alanında olduğu gibi atletizmde de geleceğin sporcularını yetiştirmek istiyoruz. Ülkemizi uluslararası alanlarda da temsil edecek sporcuların tohumlarını ekmeye çalışıyoruz. Bu başarılar bizim doğru yolda olduğumuzu hissettirdi.” şeklinde konuştu.