Fatih Tekke Terim’e dargın

Rusya'nın Zenit Kulübü'nde top koşturan Fatih Tekke, Milli Takım'a Avrupa Futbol Şampiyonası'nda başarılar dilediğini belirtirken kadroya alınmamasına isyan etti.

Rusya’nın Zenit Kulübü’nde top koşturan Fatih Tekke, Milli Takım’a Avrupa Futbol Şampiyonası’nda başarılar dilediğini ancak kadroya alınmaması nedeniyle üzgün olduğunu söyledi. Tekke, “Üzgünüm Şu kadarını söyleyebilirim; sadece benim için değil birçok oyuncu için adaletsizlik oldu” dedi.

Rusya’nın Zenit takımında top koşturan Fatih Tekke, İstanbul’a geldi. A Milli Takım kadrosuna çağırılmaması hakkındaki soruları yanıtlayan Tekke, “Kadroya çağrılmadık. Karara saygı duymak zorundayız. A Milli Takım’a şampiyonada başarılar diliyoruz. Normalde çok söylenecek var. Ancak burada ortamı germemek gerekiyor. Futbolculara destek olmak lazım” diye konuştu.

Neticede Milli Takım’ın söz konusu olduğunu ifade eden Tekke, “Üzgünüm. Tabii ki Milli Takım formasını çok çok giymek istiyorum. Ama şu kadarını söyleyebilirim; sadece benim için değil,birçok oyuncu için adaletsizlik oldu” ifadelerini kullandı.

Zenit Futbol Kulübü’nün UEFA Kupası’nı alarak büyük bir başarıya imza attığını, bu başarıda kendisinin de payı bulunduğu hatırlatılan Tekke, “Bu büyük organizasyonun içerisinde yer almak kendim ve ülkem adına çok önemli bir şey. UEFA kupası maçında oynamak ve kupayı kaldırmak her futbolcuya nasip olmaz. Yani bir futbolcunun isteyebileceği en önemli duygulardan birisi UEFA kupasını kaldırmaktı. O da bize nasip oldu” dedi.

Transfer dedikoduları ile ilgili de soruları yanıtlayan Tekke, kendisine herhangi bir kulüpten transfer teklifi yapılmadığını fakat, kulübünden ayrılmak istediğini kulüp yöneticilerine ilettiğini söyledi. Yöneticilerin kendisinin takımdan ayrılmasına karşı çıktığını kaydeden Tekke, başka bir kulübe transfer olması durumunda bilgileri basınla da paylaşacağını sözlerine ekledi.

31 yaşındaki yıldız oyuncuya sevenleri yoğun ilgi gösterdi.