Fatih Terim 41. maçinda gülmek istiyor

ISTANBUL - Milli Takimlar Bas Sorumlusu ve Teknik Direktörü Fatih Terim, yarinki Isviçre maçiyla birlikte ay-yildizli ekibin basinda 41. maçina çikacak.

GALIBIYETI MAGLUBIYETINDEN FAZLA OLAN TEK TEKNIK ADAM –

Fatih Terim Türk Milli Takimi basinda görev alan teknik adamlar arasinda en ilginç istatistiklere sahip bir çalistirici olarak da dikkat çekiyor. Terim yönetimindeki Türk Milli Takimi, yaptigi 17 resmi maçtan 8’ini kazandi, 4’ünde berabere kalirken Terim’in yönettigi milli takim 5 maçta da sahadan maglup ayrildi.

Terimli Türkiye Milli Takimi, resmi maçlarda toplam 24 gol atip, kalesinde 19 gol gördü. Bu da Fatih Terim’in hem galibiyeti hem de attigi gol gözününe alinirsa galibiyetinin maglubiyetinden, attigi golün ise yedigi golden fazla oldugu dikkat çekiyor.

Türk Milli Takimi’na, 9 yili askin bir aradan sonra yeniden dönen Terim, Ay-yildizli ekibin basina ikinci defa gelmis oldu. Terim çok zor sartlarda geldigi 2. dönemde oynadigi 4’ü resmi, 2’si özel olmak üzere toplam 6 maçtan 3’ünü kazandi, 1’inde berabere kaldi, 2’ini ise yitirdi.

Terim yönetimindeki milliler, grupta yaptiklari son 3 karsilasmayi kazanarak play-off oynama hakkini elde ederken, Isviçre ile oynanan play-off’un ilk maçinda ise sahadan 2 – 0 yenik ayrildilar.

Fatih Terim’in 2. döneminde A Milli Futbol Takimi, 2006 Dünya Kupasi Avrupa Elemeleri 2. Grup’ta Ukrayna ve Arnavutluk’u deplasmanda 1-0, 2006 Dünya Kupasi finallerine ev sahipligi yapacak Almanya’yi ise Istanbul’daki özel maçta 2-1 yendi. Terimli milliler, Bulgaristan ile oynanan özel maçta Sofya’da 3 – 1, Isviçre ile Bern’nde oynanan son maçta ise 2 – 0 yenildi.