Fatih Terim Almanya ya da İtalya’yı istiyor!

Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde cezaların kalkmaması halinde iç saha maçlarını oynamayı düşündüğü yerleri açıkladı.

NTV’nin canlı yayına katılan Terim, Türkiye’nin de yer aldığı elemelerdeki C Grubu’nun fikstür belirleme toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, FIFA Disiplin Kurulu’nun Türkiye’ye verdiği 6 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının ardından yapacakları itirazlardan alınacak sonuçlara göre strateji belirleyeceklerini söyledi.

Cezanın indirilmesi ve iç saha maçlarının seyircili oynanması hakkının elde edilmesi durumunda ilk tercihlerinin Almanya olacağını belirten Terim, “Gurbetçi vatandaşlarımızın çokluğu bakımından Almanya bizim için iyi olur. Eğer cezalarda herhangi bir indirim olmazsa, yine Almanya olur; ama seyircisiz iç saha maçlarımızı İtalya’da Floransa’da oynamak da enterasan olabilir” dedi.

Terim, Türkiye’nin zaten yeterince zarar gördüğünü, rakiplerin de maç programlarının belirlenmesi konusunda Türkiye’ye yardımcı olmaları gerektiğini söyledi.