Fatih Terim’in Milli kadrosu şaşkına uğrattı

Fatih Terim'in A Milli takım için seçtiği futbolcular, duyanları şaşırttı.

A Milli Takım’ın 15 Kasım’da Kuzey İrlanda ile Adana’da ve 19 Kasım’da Belarus ile Mersin’de oynayacağı hazırlık karşılaşmalarının aday kadrosu duyuruldu.

Futbol Federasyonu’nun resmî sitesinden paylaşılan kadroda sürpriz isimler yer aldı. Galatasaray’lı Selçuk İnan milli takıma çağrılmadı.

Açıklamada, “Trabzon’dan Onur Kıvrak ve Yusuf Erdoğan, Beşiktaş’tan Mustafa Pektemek, Kayseri’den Ertuğrul Taşkıran, Fenerbahçe’den Alper Potuk, Leverkusen’den Ömer Toprak ve Hamburg’dan Hakan Çalhanoğlu sakatlıkları nedeniyle yer almadı.” ifadeleri kullanıldı; ancak Selçuk’la ilgili bir bilgilendirme yapılmadı.

Bu isimlerin yanı sıra Dortmund Teknik Direktörü Jürgen Klopp’un Fatih Terim’i arayarak Nuri Şahin için özel izin talep ettiği aktarıldı. Aday kadro şöyle: Bilal Kısa (Akhisar), Gökhan, Olcay, Tolga, Ersan, Oğuzhan (Beşiktaş), Serdar (Bursa), Serkan Kırıntılı, Koray Altınay (Rize), Tarık Çamdal, Aytaç Kara (Eskişehir), Salih Uçan, Gökhan Gönül, Volkan, Caner, Mehmet Topal (F.Bahçe), Burak, Umut, Emre Çolak, Semih (G.Saray), Uğur Çiftçi (G.Birliği), İshak Doğan (Karabük), Adem Büyük (Kasımpaşa), Aydın Karabulut (Sivas), Aykut Demir (Trabzon), Arda Turan (A.Madrid), Sercan Sararer (Stuttgart), Mevlüt Erdinç (Saint Etienne).