Fatih Üniversitesi’nde ‘yeni anayasa’ masaya yatırıldı

Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen sempozyumla, Türkiye'nin gündemini uzun süredir meşgul eden, sivil ve demokratik yeni anayasa konusu masaya yatırıldı.

Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen sempozyumla, Türkiye’nin gündemini uzun süredir meşgul eden, sivil ve demokratik yeni anayasa konusu masaya yatırıldı.
Fatih Üniversitesi Büyükçekmece Kampüsü’nde düzenlenen “Yeni Anayasa Sempozyumu” çok sayıda hukukçu akademisyen ve öğrenciyi bir araya getirdi. Açılışına TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun katıldığı sempozyumda, Prof. Dr. Atilla Yayla, Prof. Dr. Mümtazer Türköne, Doç. Dr. Osman Can gibi çok sayıda akademisyen, “Yeni Anayasa” konusunu masaya yatırdı.
Sabah saatlerinde başlayan sempozyumda “Özgürlük Kavramı ve Anayasa”, “Anayasa’nın Ruhu Mu? İdeolojisi mi?”, “Yeni Anayasa Yeni Paradigma”, “Yeni Anayasa’da Hak ve Özgürlükler”, “Sivil Anayasa’nın Ana Çizgileri” gibi pek çok konuda konunun uzmanı akademisyenler görüşlerini sundu.
Akademisyenlerin sunumlarının ardından sempozyumu takip eden öğrenci ve misafirler, “Yeni Anayasa” konusundaki sorularını katılımcılara yöneltti.