Fazıl Say Rus Senfoni Orkestrası ile çalacak

Ünlü piyanist Fazıl Say, Rus Senfoni Orkestrası ile çalacak.

Klasik müzik sevenlere müjde. Bodrum Müzik Festtivali kapsamında D-Marin Turgutreis'te sahneye çıkacak olan ünlü piyanist Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası ile birlikte çalacak.

Konsere Alman romantik bestecisi J. Brahms’ın 2. No.’lu Senfonisi’yle başlayacak Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, ikinci yarıda dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’a eşlik edecek.

İlhamını Anadolu ve çevre coğrafyaların müziklerinden alarak, Kara Toprak, Nazım Oratoryosu, Metin Altıok Ağıtı, İpek Yolu Piyano Konçertosu, Harem’de 1001 Gece Keman Konçertosu gibi büyük çaplı bestelere imza atan Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven 5 No.’lu Piyano Konçertosu’nu yorumlayacak.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğuyla 12-16 Ağustos tarihleri arasında konserlere, klasik müzik etrafında şekillenen sinema, çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara, Bodrum’un simgesel mekanlarında ev sahipliği yapacak.

Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.

MİLLİYET