Fazla ilgiden sıkılan adam!

Garip köylü Sayısal Loto'dan kazandığı 565 bin YTL ikramiye yüzünden huzurunun kaçtığını söyledi.

3 Haziran tarihinden buyana başta medya mensupları olmak üzere birçok kişinin görüşmek için yanınına gelmesinden rahatsız olan İzzet Benler, “Param olmadan önce benimle kimse ilgilenmiyordu, şimdilerde ise herkes hatırımı soruyor.” diye tepki gösterdi.

Gündelik yaşantısından hiçbir şeyin değişmediğini belirten İzzet Benler, kameralara demeç vermedi. Köy kahvesinde oturduğunu, tarlada çalışmaya devam ettiğini ve bundan sonrada aynı şekilde işlerini sürdüreceğini belirtti.

Benler’in 499’cu çekilişde büyük ikramiyeyi kazandığını anlatan Gökhan’ın Yeri isimli sayısal loto bayisininin sahibi Gökhan Akyar ise “O gün sayısal oynadıktan sonra Muğla’nın Milas ilçesine çalışmaya gitti. Paranın çıktığını öğrendikten sonra Perşembe günü kazandığı 565 bin YTL’lik ikramiyenin Ödemiş Ziraat Bankası Müdürlüğü’ne verilen vekaletle hesabına aktarılmasını sağladık. Kendisinin niyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde hayatına devam etmek.” dedi.

3 kız 3 erkek olmak üzere 6 kardeş olduklarını, sadece kız kardeşlerinin evli olduğu öğrenilen İzzet Benler’in babalarının olmadığı ve anneleriyle birlikte yaşadıkları ifade edildi. Köy sınırları içinde tarla alacağı ve içine hayvan damı yaparak geçimini bundan sonra çiftçilik ve hayvancılıkla sürdürüceği belirtilen Benler, 8 yıl boyunca elektriksiz bir evde yaşadıklarını, geçimlerini temin edebilmek içinde sürekli amelelik yaptığını kaydetti.