FB-GS rekabeti sokakta

Futbolda ki rekabet sokak isimlerine kadar taştı. Konya’da yeni kurulan 3 sokağa BJK, GS ve FB adı verildi.

Yeni kurulan 3 sokağa BJK, GS ve FB adı verildi. GS Sokağı’nda dükkanı olan FB’li taraftar kartvizitindeki adres bölümünü boş bıraktı. Bir GS’li ise çok beğendiği evi FB sokağında diye almadı.

Konya’da bir mahallede, yeni kurulan 3 sokağa Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş isimleri verilince ezeli rekabet başladı. Yazır Mahallesi Muhtarı Celal Doğan, ’’Mahallemizde 3 sokağa 3 büyük takımın adının verilmesi çok güzel. Galatasaray ve Beşiktaş sokaklarının tabelaları asıldı, ancak Fenerbahçe sokağında halen inşaatların sürmesi ve oturanların çok az olması nedeniyle henüz tabela asılmadı. Sokak isimleri ilk verildiğinde bazı vatandaşlardan tepkiler aldık. Sokak isimlerinin değiştirilmesi yolunda taleplerini ilettiler, ancak bu durum beni biraz aşıyor. Çare yok vatandaşlar bu sokaklarda oturacak” dedi.

GS SOKAĞINDA BİR FB’Lİ

Galatasaray sokağında yaklaşık 15 gün önce bir dükkan kiralayan, Fenerbahçeli Mehmet Serin, kiralama işlemi bittiğinde vergi levhası çıkarırken sokağın ismini öğrendiğini, ancak çok geç kaldığını söyledi. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olmasına karşın istemeyerek Galatasaray sokağında bulunduğunu belirten Serin, ”Böyle sokak adımı olur¿ Gonca ya da çiçek olarak değiştirilmesini istiyorum’’ dedi. Serin ayrıca, işyerinin açılmasından sonra bastırdığı kartvizitinde Galatasaray isminin geçmesini istemediği için adreste yalnızca mahalle bölümünün bulunduğunu, sokağını yazdırmadığını bildirdi. Galatasaraylı Bekir Çetiner ise sokağa verilen isimden memnun olduğunu anlattı.

EV ALMAKTAN VAZGEÇTİ

Bölgedeki emlakçı Necati Yorgancılar da, sokak isimlerinin ev satın alırken önemli olabildiğini belirterek, ’’Bir Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe sokağında ev almayı çok istiyordu. Çok beğendiği ev için sahipleriyle her türlü anlaşmayı sağladı. Ancak son anda evin bulunduğu sokağın adının Fenerbahçe olduğunu öğrenince vazgeçti. İkna etmeye çalıştık ancak fanatik olduğunu söyleyip bizi dinlemedi’’ diye konuştu.