F.Bahçe’den G.Saray’a mesaj!

Kadıköy'de 12. adam yine görevinin başındaydı. Stadın büyük bölümü dolarken, maç öncesinde gündemde PFDK'nın verdiği kararlar vardı, açılan pankartlar hayli dikkat çekiciydi.

Fenerbahçe-Gaziantepspor karşılaşmasında taraftarların iki ayrı gündemi vardı… Kötü sonuçlara rağmen takımlarını bir kez daha yalnız bırakmayan ve Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nın büyük bir bölümünü dolduran Sarı-Lacivertliler, mücadelenin öncesinde PFDK’yı hedef seçti. Kurulun, Galatasaray-Ankaragücü maçında yaşanan tribün olaylarının ardından ezeli rakiplerine sadece para cezası vermesine tepki koyan 12. adam, mesajını pankartlar yoluyla vermeye çalıştı. Olayların en kritik anı olan bir taraftarın tribünden düşmesi konusuna dikkat çeken Fenerbahçeliler, maratonda “Uçmayı bilmiyorsan tribünde işin ne?” yazan bir pankart astı.
ARBEDE YAŞANDI

Bu gelişmenin ardından güvenlik güçlerinin olaya müdahale etmesiyle ortam gerildi. Taraftarlar pankartın toplanmasına izin vermeyince gerilim büyüdü. Bu sırada pankart yırtıldı, bir güvenlik görevlisi de tribünden düşme tehlikesi yaşadı. Ancak olay kısa sürede tatlıya bağlandı, taraftarlar pankartı kendileri topladı.

FANATİK