F.Bahçeli Alex medyaya öfkeli

Alex De Souza'dan hakkında çıkan asılsız haberlerden dolayı Brezilya ve Türk basınına veryansın.

Kaptan’dan Türk ve Brezilya medyasına veryansın: “İleride Fenerbahçe’nin hocası olacakmışım, takımı eleştirmişim. Benim söylemediklerimi nasıl yazıyorlar anlamıyorum”…

Geçtiğimiz hafta Brezilya basınında çıkan, “Alex’e futbolu bıraktıktan sonra Fenerbahçe Teknik Direktörü olması teklif edildi” haberinin Türk medyasında yer alması, Sambacı’yı kızdırdı. Kendisine ait internet sitesine bir yazı yazan Brezilyalı yıldız, bazı kişilerin hiçbir şeye saygı göstermediğini ileri sürerek, şunları söyledi: “Sadece yalan ve spekülasyon üzerine bir takım şeyler, her gün üretiliyor. Daha önce bazı oyuncularla kavga ettiğim ve tüm hocalarımla tartıştığım, ağzımdan kötü kelimelerin çıktığı iddia edildi. Bunları nasıl hayal edebiliyorlar, inanın bilmiyorum. Son olarak bir ilginç haber daha çıktı. Ben ileride Fenerbahçe’nin hocası olacakmışım ve şu andaki takımı eleştirmişim. Eğer kimseye röportaj vermemiş ve basınla konuşmamışsam, böyle bir şeyi nasıl bana sormadan söylemişim gibi yazıyorlar. Aslında bazı gazeteciler gerçekten büyük bir hayal gücüne sahip. Bu utanılacak bir şey. Kulübün çevresindeler ama gerçek haberleri yazmıyorlar.. Ve kendilerini iyi gazeteci olarak görüyorlar. Böyle durumlarla daha önce de karşılaştım. 15 yaşından beri profesyonelim ve yaşadığım tecrübeler sonrası bu tip durumlarla başa çıkmayı öğrendim. Lütfen kelimeleri benim ağzımdan çıkmış gibi söylemeyin. Bu kesinlikle kabul edilemez bir durum.”

‘Galibiyet çok önemliydi’

Antalyaspor maçına da değinen Alex, “Aldığımız galibiyet bizim için çok önemliydi. Maça çok iyi başladık ama gerekeni yaptık ve kazanmayı hak ettik. Hâlâ önümüzde oynayacağımız maçlar var. Zafer elbette önemli ama işimizin daha bitmediğini biliyoruz” derken, Diyarbakır-Bursa maçının sadece 18 dakika oynandığını kaydederek, “Bursa’nın hükmen kazanacağı söyleniyor. Böylece bir takımın oynamadan maç kazanması sağlanacak” yorumunu yaptı.