F.Bahçe’nin ‘aynı saat’ isteğine ret!

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Kulubü'nün şampiyonluk yolunda maçların aynı saatte oynansın isteğini reddetti.

TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener imzasıyla Sarı-lacivertli kulübe gönderilen yazıda, 31. hafta maçlarının daha önce açıklanan saatte oynanacağı, ‘Aynı Saat’ uygulamasının 32. hafta itibariyle hayata geçirileceği bildirildi.

Futbol Federasyonu’nun Fenerbahçe Kulubü’ne verdiği yanıt kulubün resmi sitesinden yayınlandı. TFF’nin Fenerbahçe Külübü’ne gönderdiği yazı şöyle:

“Gerek Turkcell Süper Lig müsabakalarının bitimine 4 hafta kalması ve toplanacak 12 puanın şampiyonluk ve Uluslararası Kupa müsabakalarına katılımda ve oynanacak tur sayılarında etki edecek olması ve tüm takımların müsabakalara kazanmak için çıkacağını zaruri hale getirmekte, gerekse şampiyonluğa oynayan takımların küme düşme tehlikesi yaşayan takımlar ile maçlarının olması da yine müsabakalarda her takımın hedef galibiyet ve puan düşüncesini ortadan kaldırmayacaktır.

Ayrıca 31. Hafta müsabaka programlarının yapılırken Yayıncı Kuruluşunda talepleri de bu yönde tarafımızca değerlendirilmiş ve belirli noktalarda fikir birliği oluşmuştur.

Turkcell Süper Liginin marka değerinin her geçen gün arttığı bir organizasyonel yapı olduğu düşünüldüğünde müsabaka oynayan tüm takımlarımıza da Federasyonumuzca güven ve itimat eksikliğimiz olması mümkün değildir.

Bu nedenler ile Turkcell Süper Lig 31. Hafta müsabakalarının aynı gün ve saatte oynatılması yönündeki talebiniz Federasyonumuzca uygun görülmemiş ancak geçtiğimiz sezonlarda da olduğu gibi müsabakaların aynı gün ve saatte oynatılması 32. Hafta müsabakaları