FB’li Dos Santos’un düşüş nedenleri

Fenerbahçe'nin Brezilyalı savunma oyuncusu Dos Santos, sezonun ilk yarısında bir ara düşüşe geçen performansının nedenlerini açıkladı.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı savunma oyuncusu Dos Santos, sezonun ilk yarısında bir ara düşüşe geçen performansını, kendi pozisyonunda oynamamasına bağlarken, sol bekteki yerini alarak şimdi kendisini daha rahat hissettiğini kaydetti.

Fenerbahçe Kulübü’nün aylık dergisinin şubat sayısında röportajı yer alan Brezilyalı oyuncu, Roberto Carlos takımdan ayrılana kadar sol bekte oynamadığı için takıma katkılarının sınırlı kaldığını belirterek, ”Şu an kendimi daha rahat hissettiğim ve asıl olan yerime döndüm” dedi.

Daha çok çalışarak Brezilya’nın Dünya Kupası kadrosunda yer almayı umduğunu belirten Dos Sontos, ”Brezilya Milli Takımı’nda oynayabilecek, benim pozisyonumda oynayan bir çok oyuncu var. Bunlardan bir tanesi de benim. Şimdiden bunu öngörmek, tahmin yapmak çok zor. Ama benim yapabileceğim şey; ilk olarak Fenerbahçe’de takımıma yardımcı olmak, amaçlarımıza ulaşmak için en iyisini yapmak ve çok çalışmak. Çok çalışarak, iyi oynayarak, futbolumu daha da geliştirerek ve Fenerbahçe’ye katkıda bulunarak, Brezilya Milli Takımı’ndaki yerimi yeniden kazanacağımı ve dünya kupasında oynayacağımı umuyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

Şampiyonluğu taraftara ödenecek bir vefa borcu olarak gördüğünü kaydeden Brezilyalı, ”Fenerbahçe taraftarının, 40 derece sıcakta veya 0 derece soğukta olduğu gibi stadımızı yine doldurmaya devam edeceğini umuyorum. Bizler de yapmak istediğimiz ve boynumuzun borcu olan başarıları ve şampiyonlukları kazanıp, taraftarımıza vefa borcu olarak bir hediye vermek istiyoruz” diye konuştu.

Türk futbolunun Brezilya futbolundan ve liginden çok farklı olduğunu ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, Türkiye’de daha sert oynandığını, fizik gücü ve mücadelenin öne çıktığını kaydederek, ”Bu yüzden kendimi buraya adapte etmeye çalışıyorum” dedi.