Feci kazada ölen 8 oldu!

Erzincan'daki korkunç kazada ölenlerin sayısı 8'e yükseldi.

Kazada yaralanan 48 yolcu ise Erzincan’da bulunan hastanelerde tedavi altında bulunuyor.
Kaza, Erzincan-Sivas E-80 karayolunun 45. kilometresinde dün akşam saat 18.30 sularında meydana geldi. Kars’tan dün saat 11.00’de Kars Turgut Reis firmasına ait Şakir Aras yönetimindeki 34 YFJ 36 plakalı yolcu otobüsü İzmir’e gitmek için yola çıktı. E-80 karayolunun 45. kilometresinde yağış sebebiyle yolun kayganlaşması neticesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otobüs, yolun solundaki 40 metrelik şarampole yuvarlandı. Meydana gelen kazada 7 kişi hayatını kaybetmiş ve 49 kişi de yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak Erzincan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve bacağının kopması sebebiyle Trabzon’a sevk edilen Muhammed Can Yeşilyurt’un (6) hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 8’e yükseldi.

ÖLÜ VE YARALILARIN KİMLİKLERİ

Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri şöyle; Mehmet Ali Akbaba (18), Ülkü Akagündüz(36), Selda Çiğdem (19), Ziyaettin Aydın (40), Nurullah Topçu (6) ve Muhammet Can Yeşilyurt (6) ile kimliği tespit edilemeyen 2 kişi.

Yaralanan 48 yolcunun isimleri ise şöyle; Dilek Güneş, Murat Güneş, Yakup Güneş, Nazım Cimşit, Uğur Kepenek, İsmet Acar, İsmail Toptaş, Ayhan Yeşilyurt, İlhami Çalışkan, Şakir Aras(Sürücü), Naciye Temur, Halil Okdemir, Aslan Apaydın, Esra Muğlu, Oğuz Süzek, Yıldız Bulut, Tolga Kayaş, Şehzade Apaydın, Serdar Tosun, Kazım Kat, Vahdet Polat, İsmail Öğen, Aysel Topcu, Seda Yeşilyurt, Nazlı Gökçem, Türkan Nacak, Sultan Yıldırım, Kerem Yıldırım, Yaşar Tip, Leyla Karabulut, Halime İtler, Emrah Yıldız, Erol İlbasan, Ozan Topcu, Said Yıldız, Faruk Akdoğan, Naci Temur, Yeşim Kartal, Halit Kökdemir, Tolga Kayar, Nafize Akbaba, Eray Bulut, Azimet Cimşit, İsrafil Toktaş, Oktay Okur, Çiğdem Mingsar, Naim Mingsar ve bir kişinin de şuuru kapalı olduğu için kimliği tesbit edilemedi.