Fedakar anne kızlarını kurtardı

Eskişehir'de, başka bir ilde bulunan babasını, eşinin ısrarına rağmen yoğun bakımda bırakarak evine dönen anne, karbonmonoksit gazından zehirlenen iki kızını ölümden kurtardı.

Anne Meral’in babası dün ameliyat edildikten sonra yoğun bakıma alındı. Anne Meral babasının yoğun bakımdan çıkmasını beklemeden Eskişehir’deki evine dönmek istedi. Bunun üzerine eşi Halit Meral bir gün daha Ankara’da kalarak kayınbabasının yoğun bakımdan çıkmasını beklemek istedi. Ancak eşine çocukların evde yalnız kaldıklarını hatırlatan Ayşe Meral, eve dönmek için ısrar etti. Bu ısrar üzerine Meral çifti akşam saatlerinde Eskişehir’e döndü.

71 Evler Mahallesi Adakent Sokak’ta bulunan evlerine gelen Meral çifti kapıyı açtıklarında sobadan sızan karbonmonoksit gazını hissettiler. Bunun üzerine Meral çifti uyuduklarını gördükleri kızları Halime(16) ve Raziye(15) Meral’i uyandırmaya çalıştı. Anne-babalarının uyandırmakta zorlandığı baygın halde yatan iki kardeş, mide bulantısı ve halsizlik hissettiklerini söylediler. Çocuklarının zehirlendiğini anlayan Meral çifti hemen 112 Acil Servisi aradı. İki kardeş olay yerine gelen ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahaleleri yapılan Raziye ve Halime Meral daha sonra hayati tehlike kaydıyla EskişehirOsmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Evde başka bir odada ders çalışan küçük kardeş Uğur Meral’in(13) ise herhangi bir şeyinin bulunmadığı öğrenildi.