Federasyon geçmişi yok sayarak hareket ediyor

Gündüz Tekin Onay, Fatih Terim ile birlikte 2008 hedefi için ortaya konulan projeleri, ortaya koyduklarını söyledi.

Genç Milli Takımlar eski Koordinatörü Gündüz Tekin Onay, Fatih Terim ile birlikte 2008 hedefi için ortaya konulan projeleri, geçmişte kapsamlı araştırmalar sonucunda ortaya koyduklarını söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde (TSYD) basın toplantısı düzenleyen Onay, büyük uğraşlar sonucunda hazırladıkları takdir gören projelerinin Federasyon tarafından unutulduğunu iddia etti.

Mevcut Federasyonun plansız ve programsız bir şekilde göreve geldiğini öne süren Onay, ”Proje üretmeyen, araştırma ve verilere dayanmayan bilgilerin uygulamaya konması kadar tehlikeli bir şey yoktur. Sessiz kalamazdık. Biz 17 ay sustuk. Suskunluğumuz cesaretsizlikten, korkudan değildi. Gerçekler yansıtılmayınca, çabamızı ve emeğimizi medyaya aktarmak istedik” dedi.

Fatih Terim’le, olan ilişkilerinin bir mektup sonucunda kesildiğini kaydeden tecrübeli çalıştırıcı, “Terim’le olan ilişkimiz Milli Takım’ın Danimarka ile yaptığı maç öncesi kendisine bir mektup yazmamla kesildi. Benim O’na bir kırgınlığım yok. Fatih Terim bu projeleri anlatırken, sorumluluğu üzerine almış demektir. Bizim hedefimiz 2008’di. O hedefe Fatih Terim de ortak oldu. Bu projeyi hazırlayanların, çalışma grubumuzun isimlerini telaffuz etmemeleri talihsizlik. Bu proje yeniyse, (3 ayda nasıl bu araştırmaları yaptınız) diye sorarlar. Bu çalışmaları 1998 yılından bu yana yapıyoruz” şeklinde konuştu.