Federasyon’da büyük operasyon

Üç büyüklerin son haftalarda topa tuttuğu MHK Başkanı Oğuz Sarvan’ın koltuğu için en kuvvetli aday Ufuk Özerten ve Sabri Çelik. PFDK, Tahkim ve Temsilciler Kurulu’nda da yeni yapılanmaya gidilecek.

Göreve geldiklerinden beri başarılı işlere imza atan Futbol Federasyonu yönetim kurulu, sezon sonuyla birlikte tüm kurullarında operasyona gitme kararı aldı. Merkez Hakem Kurulu olmak üzere Profesyonel Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu ve Temsilciler Kurulu’nda değişiklik yapılması kararlaştırdı. MHK’nin, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine Hüseyin Göçek’i ataması ve maçta büyük hakem hataları yaşanması, Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ile ekibinin kararında önemli rol oynadı. Derbi maçı sonrası yakın dostları ile bir durum değerlendirmesi yapan Özgener’in “Kararım kesindir. Yeni sezona yeni bir MHK ile gireceğiz. Diğer kurulları da gözden geçireceğiz.

Hakemler bizi zor durumda bıraktı

Derede geçiyoruz, çayda boğuluyoruz. Federasyon olarak çok önemli işlere imza atıyoruz. Büyük düşünüyoruz, radikal kararlar alıyoruz. Ama hakem hataları bizi çok zor durumda bıraktı. Sezon bitiminde Merkez Hakem Kurulu ile yolumuzu ayıracağız. Ayrıca diğer kurullarda da önemli değişikliklere gideceğiz” dediği öğrenildi. Oğuz Sarvan başkanlığında iki yılı aşkın süredir görev yapan MHK’nin tamamen değişeceği öğrenildi. Yeni oluşturulacak MHK başkanlığı için en kuvvetli adayın Ufuk Özerten ile Sabri Çelik olduğu bildirildi.

Kan değişikliğiyle güven tazelenecek

Halen federasyon yönetim kurulu üyesi olan ve 5 yıl önce de MHK Başkanlığı yapan Özerten’in, başkanlık şansının çok fazla olduğu belirtildi. Özgener ve ekibinin bu operasyonu doğrultusunda MHK’nin yanı sıra PFDK, Tahkim ve Temsilciler Kurulu’nda da önemli güven tazeleme ve kan değişikliğine gitme adına önemli değişiklikler yapılacağı ifade edildi. Bu kurullardaki operasyonun kesin şeklinin ise önümüzdeki hafta içinde belli olacağı vurgulandı.

HÜRRİYET