Feldkamp Lincoln için riske girmiş!

Karl Heinz Feldkamp, Alman Schalke 04 Kulübü'nden transfer edilen Lincoln ile ilgili riski kabul ettiğini ve bu riske girdiğini söyledi.

Tecrübeli teknik adam, Kölner Express Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Lincoln’ün genç bir futbolcu olduğunu belirterek, ”Birisi bana gençlerle iki yıl çalıştıktan sonra her zaman sorunlar çıkacağını söylemişti. Ben de o kişiye ‘Bu riske giriyorum’ diye cevap vermiştim. Bunu genç olarak kastettiğim Lincoln’e de söyledim. Bakalım hangimiz daha önce pes edecek. Ama önce şu iki yılın keyfini çıkaralım” diye konuştu.

Alman teknik adam, Lincoln üzerinde çok büyük bir baskı da olduğunun altını çizerek, ”Ama o bu baskıyla başa çıkabiliyor. Kendisi diğer arkadaşlarının yanına giderek diyalog kurmak istiyor. Lincoln bana Ciriaco Sforza’yı hatırlatıyor. Sforza, 1997 yılında İtalyan Inter Milan’dan, Alman ikinci lig takımı Kaiserslauten’e transfer oldu. Kendini ispat edecek bir şeyleri vardı. Bence işler düzelecek” dedi.

Alman teknik adam, Türk taraftarlara da daha öncesinden alışık olduğunu ifade ederek, kampa çok uzak yerlerden gelen taraftarların önünden, hiç bir şey yokmuş gibi geçemeyeceğini belirtti.

-”TÜRK FUTBOLCUSU KİBİRLİ”-

Feldkamp, Türk futbolcusunun taraftarların arasına gidip imza dağıtmak gibi bir ihtiyacı olmadığına da işaret ederek, ”Türk futbolcusu davranışlarında hala kibirli” ifadesini kullandı.

Kalli, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’ın Şampiyonlar Ligi kupasını istediği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, ”Bunu sürekli okuyorum. Bu düşüce bana ve takımıma doğal olarak bir baskı veriyor. Ancak bu sadece bir kaç yüz taraftarı heyecana getiriyor. Santa Cruz, Klose gibi isimler de öyle. Ama ben bu konuda çok ince düşünceliyim” dedi.

Feldkamp Almanya İkinci Ligi’nde mücadele eden 1. FC Köln ve Kaiserslautern takımlarının ikinci ligde olmalarına şaşırmadığını da belirterek, ”İki takım da nereye aitlerse orada oynuyorlar. Köln’ün ya da Kaiserslautern’in güzel statları varmış, bunun ne alakası var. Ben kendime sportif yönden erişemeyeceğim çok büyük hedefler koyarsam ve sonra bir şeyler kötü giderse buna şaşırmamam lazım” dedi.

Alman teknik adam, uzun kariyerindeki son durumunu da değerlendirerek, ”Daha önce iş konusunda kararlarımı kendim verirdim. Ama artık eşimle birlikte veriyorum. Eşim ve ben Türkiye’yi ve İstanbul’u çok seviyoruz. Daha önceki zamanlara oranla daha güvenliyim” şeklinde konuştu.