‘Fener Türkiye’nin Lyon’u’

Menajer Ceylan Çalışkan Beşiktaş'ın başarı için 2 yıl sabretmesi gerektiğini açıklarken Fenerbahçe'nin Türkiye'nin Lyon'u olduğunu kaydetti.

Menajer Ceylan Çalışkan, Beşiktaş’ın hem 10 yıl faydalanabileceği bir takımı, hem de satıp para kazanabileceği futbolcuları bulunduğunu söyledi. Ceylan Çalışkan, ”www.ligtv.com.tr”ye yaptığı açıklamada, Beşiktaş’ın elinde bir servet bulunduğunu belirterek, ”Gökhan Zan, Nobre, Bobo, Serdar Kurtuluş, Burak. Bunlar hepsi çok iyi para edecek oyuncular. Beşiktaş’a uzun yıllar hizmet edebilecek oyuncular. Beşiktaş 1-2 sene sabrederse geleceği kurtulur ve çok para kazanır. Ama Türkiye’de özellikle de yabancılardan hemen verim bekleniyor. Ama dünyada böyle bir şey yok. Mesela Shevchenko bile Chelsea’de Milan’daki başarısını yakalayamadı. Mesela Roberto Carlos İnter’de uyum sağlayamadı ama Real Madrid’de efsane oldu” diye konuştu.

-”FENERBAHÇE TÜRKİYE’NİN LYON’U OLUYOR”- Fenerbahçe’nin son yıllarda transferde pek çok yıldızı bünyesine kattığını anlatan Çalışkan, şöyle konuştu: ”Fenerbahçe artık Türkiye’nin Lyon’u olma yolunda ilerliyor. Çünkü diğer kulüplerle aradaki yıllık gelir farkı yüzde 100’e çıktı neredeyse. Fenerbahçe rakiplerini gelir açısından ikiye katladı. Bu da Aziz Yıldırım yönetiminin en büyük başarısıdır. Fenerbahçe’nin gelirleri daha da çok artacaktır ve Fenerbahçe 5-6 yıllık bir program yaparsa Avrupa’nın çok önemli kulüplerinden biri olabilir. Çünkü bunu sağlayacak finans yapısına kavuştu.”