Fenerbahçe Ankaragücü ile 86. randevusuna çıkıyor

Turkcell Süper Ligi'nin 26. haftasında Fenerbahçe yarın başkent deplasmanında Ankaragücü ile karşılaşacak.

İki takım arasında ligde şimdiye dek yapılan 85 maçta, Fenerbahçe’nin galibiyet sayısında 54-7 gibi büyük bir üstünlüğü göze çarpıyor. Fenerbahçe, 24 maçta da Ankaragücü ile eşitliği bozamadı. Sarı lacivertli takımın ligde attığı 153 gole, Ankaragücü 52 golle karşılık verebildi. İki takım arasında sezonun ilk yarısında yapılan karşılaşmayı İstanbul’da Fenerbahçe 2-1 kazanmıştı.

Fenerbahçe ile Ankaragücü, Birinci Futbol Ligi’nde şimdiye dek Ankara’da 42 kez karşılaştı. İstanbul’un Sarı lacivertli takımı, genel toplamdaki üstünlüğünü Ankara’daki maçlarda da göstererek, Ankaragücü’ne galibiyet sayısında 24-5 üstünlük kurdu. Her iki ekip Ankara’daki 13 maçta da eşitliği bozamadı. Başkent’te Fenerbahçe 72, Ankaragücü 29 gol attı. Ankara’da geçen sezon yapılan maçta ev sahibi ekip, Fenerbahçe’yi 1-0 yenmişti.

Fenerbahçe, Ankaragücü karşısında en farklı skorlu galibiyetini geçen sezon İstanbul’da 5-0’lık skorla elde etti. Ankaragücü ise Fenerbahçe karşısında ligde şimdiye dek elde ettiği toplam 7 galibiyetini de tek farklı skorlarla aldı.